"Viņš izmisīgi cīnījās par savu dzīvību." Tartu pludmalē teju noslīkst zēns, kura mamma tikmēr iepērkas

FOTO: pexels.com

Sestdien, 27. jūnijā, krasta apsardze Tartu pludmalē izglāba piecus gadus veca zēna dzīvību, kas bez uzraudzības atstāts iepeldēja dziļumā un sāka slīkt. Viņa mamma bija aizdevusies uz veikalu, taču sieviete, kas bija apsolījusi pieskatīt viņas dēlu, uz mirkli bija novērsusies, vēstī medijs "Postimees".

Pēcpusdienā Annas kanāla pludmalē viens no krasta apsargiem pamanīja dīvainus šļakstus ūdenī. Viņš nekavējoties pasauca glābējus, kas palīdzētu izglābt slīkušo. Zēns bija aizpeldējis jūrā, kur ūdens bijis aptuveni pusotru metru dziļš. Zēns izmisīgi tvēris pēc gaisa, jo nav spējis vairāk noturēties virs ūdens.

"Viņš izmisīgi cīnījās par savu dzīvību," atklāj krasta apsargs.

6

Krasta apsargi zēnu izvilka no ūdens. Šajā brīdī bērna seja kļuva zilgana, viņš vairs nespēja elpot un zaudēja samaņu. Pēc glābēju teiktā, vēl viena minūte - un zēns būtu jāreanimē. Krasta apsardze veica mākslīgo elpināšanu, un no plaušām iznāca ūdens, ko puika bija sarījies.

Gaidot ātro palīdzību, zēna māte vērsās pie glābējiem. Viņa atzina, ka brīdī, kad radusies bīstama situācija, viņa atradās veikalā, bet pirms tam viņa lūdza draudzeni pieskatīt dēlu. Pēdējo reizi zēns tika novērots bērnu peldvietā.

Ātrās palīdzības mediķi pludmalē pārbaudīja bērna veselību un nogādāja viņu slimnīcā rūpīgākai pārbaudei.

Slīcējs - bērns vai pieaugušais - nevar pasaukt pēc palīdzības un nespēj dot signālus, ka nonācis briesmās. Negadījumus ar bērniem var novērst, ja vecāki viņus uzrauga.

Diemžēl glābjot bērnus, krasta apsardze teju vienmēr atklāj, ka vecāks vai cits pieaugušais, kuram vajadzēja uzraudzīt bērnu, vai nu nemaz nebija pludmalē, vai arī viņu rūpīgi nepieskatīja.

Aktuālākās ziņas