Automašīnas, dzīvokļi un zeme. Jaunievēlētā Daugavpils domes priekšsēdētāja Prelatova amatpersonas deklarācija

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs.

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Jaunievēlētais Daugavpils domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs ("Mūsu partija") pērn uzkrājis 13 848 eiro un deklarējis parādsaistības 15 443 eiro apmērā, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas deklarācija.

Salīdzinot ar 2018. gadu, viņa uzkrājumi samazinājušies par 3009 eiro, bet parādsaistības pieaugušas par 9311 eiro.

2019.gadā viņš veicis trīs pirkumus ar kopējo vērtību 34 800 eiro, savukārt kā citi darījuma veidi norādīti 10 500 eiro.

2019. gadā viņš deklarējis ienākumus no īpašuma pārdošanas, kas kopsummā sasniedza 6600 eiro, savukārt, veicot saimniecisko un komercdarbību, viņš saņēmis 274 eiro. Algā no Daugavpils pilsētas domes viņš saņēmis 21 584 eiro, bet no Daugavpils Olimpiskā centra - 320 eiro.

Prelatovs saņēmis arī pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras 625 eiro apmērā, kā arī procentu maksājumu no "SEB bankas" 1,34 eiro apmērā.

Viņam pieder zeme un divi dzīvokļi Daugavpilī, kā arī divas vieglās automašīnas - 2014.gada "Toyota Corolla" un 2012. gada "Mercedes Benz R 350".

2019. gadā Prelatovs Daugavpils pilsētas domē bijis deputāts, Transporta komisijas priekšsēdētājs, domes priekšsēdētāja vietnieks, Zemes komisijas loceklis, SIA "Daugavpils Olimpiskais centrs" kapitāla daļu turētāja pārstāvis, kā arī Pilsētbūvniecības un vides komisijas priekšsēdētājs. Prelatovs ir bijis arī saimnieciskās darbības veicējs.

LETA jau vēstīja, ka vakar Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdē par domes priekšsēdētāju ievēlēja Prelatovu. Viņu amatam izvirzīja deputāte Līvija Jankovska ("Mūsu partija"). Viņa ar 11 balsīm tika ievēlēta par jaunā priekšsēdētāja vietnieci.

Prelatovs līdz šā gada 12. martam pildīja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus, taču no amata atkāpās, lai nepieļautu spekulācijas, ka, izmantojot savu dienesta stāvokli un esot domes priekšsēdētāja vietnieka amatā, viņš varētu ietekmēt darbu tolaik izveidotajā komisijā domes amatpersonu pieņemto lēmumu likumības un lietderības izvērtēšanai saistībā ar 300 000 eiro priekšapmaksas pārskaitīšanu SIA "Modus būve".

Tolaik viņš arī apliecināja, ka turpinās darbu kā domes deputāts un aktīvi iesaistīsies pašvaldības darbā, pildot savus solījumus pilsētniekiem.