C 3.12.2020.

VM noraida slimnīcu pārmetumus par līdzekļu trūkumu piemaksām mediķiem, kuri iesaistīti Covid-19 izplatības novēršanā

Ilze Viņķele

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Veselības ministrija noraida Latvijas Slimnīcu biedrības publiski pausto paziņojumu, ka slimnīcām nebūtu pieejami līdzekļi piemaksu veikšanai ārstniecības personām, kuras iesaistītas Covid-19 izplatības novēršanā.

Kā vēstīts, Latvijas Slimnīcu biedrība informēja aģentūru LETA, ka kompensācijas par piemaksām mediķiem, kuri ārkārtas apstākļos strādājuši ar Covid-19 izplatības seku novēršanu, līdz šim nav saņēmusi neviena no pašvaldību slimnīcām, turklāt piemaksas par paveikto darbu no saviem līdzekļiem spējušas izmaksāt vien 53% pašvaldību slimnīcu.

Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders, lai slimnīcām būtu pieejami brīvi finanšu līdzekļi un maksājumus būtu iespējams veikt, slimnīcām ir pieejami avansa maksājumi katru mēnesi vienas divpadsmitās daļas no gada finansējuma apmērā, ko pārskaita Nacionālais veselības dienests.

Pēc ministrijas pārstāvja paustā, par martu un aprīli aprēķinātais finansējums ir iesniegts Finanšu ministrijā un plānots, ka slimnīcām līdzekļi būtu jāsaņem tuvākajā laikā.

Vienlaikus, viņš atgādināja, ka slimnīcām ir jāveic uzskaite par izmaksātajām piemaksām Covid-19 izplatības novēršanā iesaistītajam personālam. Pēc visu slimnīcu izmaksu apkopošanas šis finansējums tikšot kompensēts atbilstoši Ministru kabinetā lemtajam.

Saistībā ar līdzekļu kompensēšanu slimnīcām šodien, 2. jūlijā, plkst. 14 plānots preses brīfings.

Jau ziņots, ka Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs skaidroja, ka pašvaldību slimnīcas patlaban ir sarežģītas izvēles priekšā - valdības solītās, taču līdz šim nesaņemtās piemaksas darbiniekiem izmaksāt no saviem līdzekļiem vai maksāt darbiniekiem tikai pēc finanšu līdzekļu saņemšanas.

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele (AP), reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušām bažām, preses konferencē maija beigās paziņoja, ka ārstniecības iestādes saņems kompensācijas par piemaksām mediķiem saistībā ar darbu Covid-19 krīzes novēršanai un ka tam pastāv noteikta procedūra. Vienlaikus procesu arī esot ietekmējis fakts, ka jautājuma risināšanā ir iesaistītas vairākas ministrijas.

Aktuālākās ziņas