"airBaltic" atklāj, ar cik atlaistajiem darbiniekiem atjaunotas darba attiecības

Nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna starptautiskās lidostas "Rīga" lidlauka teritorijā.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" līdz 1. jūlijam atjaunojusi darba attiecības ar 11 darbiniekiem, kuri tika atlaisti, sākoties Covid-19 krīzei, norādīja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.

Viņa pauda, ka pašreiz "airBaltic" komandu veido "vairāk nekā 1000 profesionāļu, kuru prasmes, zināšanas, uzcītīgais darbs ir bijis ļoti nozīmīgs, lai varētu pakāpeniski atsākt lidojumus ar samazinātu - 22 lidmašīnu - floti, ievērojot drošību un ieviešot virkni efektīvu veselības aizsardzības pasākumu".

Ņemot vērā, ka darbības atsākšana ir pakāpeniska un mazākā apmērā nekā iepriekš, arī bijušo un jaunu darbinieku pieņemšana darbā notiek lēnām un pakāpeniski.

Briede skaidroja, ka primāri šobrīd aktuālās vakances tiek piedāvātas uzņēmuma iekšienē un uzrunājot bijušos kolēģus, un tikai pēc tam vakance tiek izsludināta publiski. Līdz 1. jūlijam 11 bijušie darbinieki ir atjaunojuši darba attiecības ar "airBaltic". Lidsabiedrība prognozē, ka šis skaits varētu pieaugt katru mēnesi.

Jau ziņots, ka martā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā un starptautiskās pasažieru satiksmes apturēšanas "airBaltic" nolēma darbinieku skaitu samazināt kopumā par 700 cilvēkiem, bet atsākt tos nodarbināt, sākoties izaugsmei.

"airBaltic" regulāros reisus atsāka 18. maijā.

"airBaltic" auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 503,281 miljons eiro, kas ir par 23,1% vairāk nekā 2018. gadā, taču kompānija cieta zaudējumus 7,729 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš. Aviokompānija prognozē, ka šogad tās apgrozījums būs mazāks nekā 200 miljoni eiro.

Latvijas valstij pieder 80,05% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - gandrīz 20% akciju.