P 18.01.2021.

"Tas ir noslēpums". Porziņģis neatklāj detaļas, pie kurām strādājis treniņos

FOTO: Reuters/ScanPix

Ideja par atteikšanos no dalības Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas izskaņā, kas paredzēta Orlando, nav pat prātā ienākusi, piektdien pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem teica Dalasas "Mavericks" viens no līderiem Kristaps Porziņģis.

Porziņģis aprīļa beigās ar privāto lidmašīnu ieradās Liepājas lidostā, bet vēlāk treniņus aizvadīja Nīcas Sporta hallē.

Zināms, ka sezonas izskaņā nepiedalīsies Dāvis Bertāns, kurš šajā vasarā gatavojas noslēgt karjeras lielāko līgumu. Viņa lēmumu atbalstīja arī Vašingtonas "Wizards" vienība.

"Pat neizsvēru iespēju nepiedalīties sezonas noslēgumā Orlando, jo zināju, ka NBA spēs ikvienam izkārtot drošus apstākļus. Ne brīdi nešaubījos, ka došos palīgā komandai," pēc piektdienas treniņa sarunā ar medijiem caur lietotni "Zoom" teica Porziņģis.

"Kamēr biju mājās, regulāri aizvadīju treniņus. Ar nepacietību gaidu, kad varēšu debitēt izslēgšanas spēlēs. Mans mērķis ir visus turpmākos gadus sasniegt "play-off"."

Basketbolists norādīja, ka šo laiku izmantojis, lai pilnveidotu savu spēli, taču konkrētas nianses Porziņģis neatklāja. "Tas ir noslēpums. Parādīšu to laukumā," smejoties teica "Mavericks" spēlētājs.

Latvietim arī tika lūgts salīdzināt pauzi, kas bija jāietur pēc gūtā ceļgala savainojuma, ar koronavīrusa radītās pandēmijas pārtraukumu. Porziņģis skaidroja, ka abas situācijas ir stipri atšķirīgas, bet šoreiz viņš jau zinājis, kuras metodes strādā, bet kura ne. Šo laiku spēlētāji varējuši veltīt, lai apārstētu gūtos savainojumus.

Tāpat viņš bija pārliecināts, ka sezonas pārtraukums nevis pabojās saikni ar Luku Dončiču, bet gan tikai uzlabos to.

"Nedomāju, ka mums nāksies spert soļus atpakaļ. No šā brīža lietas kustēs tikai uz priekšu," pārliecināts bija Porziņģis.

"Mavericks" spēlētājs šosezon laukumā devies 51 spēlē, kurā vidēji guvis 19,2 punktus, izcīnījis 9,5 atlēkušās bumbas, veicis 1,7 rezultatīvas piespēles un bloķējis 2,1 metienu.

NBA apstiprināja priekšlikumu sezonu atsākt 31.jūlijā ar 22 komandu līdzdalību, tām tiekoties "Disney's ESPN Wide World of Sports Complex" telpās Orlando.

Līga plāno komandām sākt treniņnometnes komandu pārstāvētajās pilsētās 30.jūnijā, uz Orlando dodoties 7.jūlijā.

"Play-off" turnīrs notiks augustā, un NBA finālsēriju vajadzētu pabeigt līdz 12.oktobrim.

NBA pārtrauca sezonu 11.martā, kad sākās Covid-19 pandēmija, apturot profesionālo sportu Ziemeļamerikā.

Redaktors iesaka