Ar koronavīrusu inficējusies Trampa juniora draudzene

Kimberlija Gilfoila un Donalds Tramps juniors.

FOTO: AFP / Scanpix

ASV prezidenta dēla Donalda Trampa juniora draudzenei un prezidenta pārvēlēšanas kampaņas līdzekļu vākšanas darbiniecei Kimberlijai Gilfoilai piektdien, 3. jūlijā, apstiprināta inficēšanās ar Covid-19, laikrakstam "The New York Times" atklājis avots, kuram zināms sievietes veselības stāvoklis.

Viņai vīruss diagnosticēts neilgi pirms 4. julijam veltītā pasākuma Rašmora kalnā.

Gilfoila uz Dienviddakotu devās kopā ar Donalda Trampa dēlu, viņi nelidoja ar prezidenta lidmašīnu "Air Force One", sacīja avots. Viņa bija vienīgā persona grupā, kurai testa rezultāti bija pozitīvi.

Piesardzības pasākumu ietvaros, cilvēkiem, kuriem ir tuvs kontakts ar Trampu, regulāri tiek testēti.

Gilfoila ir trešais cilvēks no Trampam tuvo personu loka, kuram diagnosticēts Covid-19.

Sievietei nebija simptomu, sacīja avots. Gilfoila un Tramps juniors nesatikās ar prezidenta pavadošo personālu.

Tas, ka vēl viena Trampam pietuvināta persona, visticamāk, atjaunos viņa potenciālajiem riskiem pievērsto uzmanību.

Gilfoila apmeklēja Trampa mītiņu pagājušajā mēnesī Talsā, Oklahomas štatā. Pirms tā astoņiem kampaņas darbiniekiem tika konstatēts koronavīruss, un pēc tā inficēšanās apstiprināta vairākiem kampaņas un ASV Slepenā dienesta darbiniekiem.

Trampa kampaņas finanšu organizācijas pārstāvis Serdžio Gors paziņojumā atklāja, ka Gilfoila "tika uzreiz izolēta, lai ierobežotu jebkādu izplatību". Viņš piebilda, ka sieviete jūtas labi un viņai tiks veikts atkārtots tests, lai apstiprinātu diagnoze.

Tramps juniors piesardzības nolūkos atrodas pašizolācijā un atcēlis publiskos pasākumus, kaut gan viņam tests bija negatīvs, sacīja Gors.

Uz augšu