Video ⟩ Turēja klēpī zīdaini un malkoja dzērienu. RPP redzeslokā nonākusi māte gandrīz trīs promiļu reibumā

Sieviete ar alkohola glāzi. Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

19. jūnijā pie Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem vērsās kāds iedzīvotājs, kurš ziņoja par iereibušām sievietēm ar mazu bērnu. Pārbaudot tuvāko apkārtni, viņas tika atrastas kādā bārā un bērnu mātei konstatēts gandrīz trīs promiļu reibums.

19. jūnijā plkst. 19.56 Rīgas pašvaldības policijas autopatruļu apturēja kāds jauneklis, kurš pirms brīža bija ievērojis divas manāmi iereibušas sievietes ar mazu bērnu. Pēc informācijas saņemšanas pārskatīta tuvākā apkārtne.

Vienā no Aristīda Briāna ielas bāriem ievērotas divas sievietes, kuras sēdēja āra terasē. Viena no viņām klēpī turēja zīdaini un vienlaikus malkoja kādu dzērienu. Turpat blakus atradās vēl viens pirmsskolas vecuma bērns.

Pēc brīža policisti abas sievietes uzrunāja. Sarunas laikā noskaidrots, ka viena no viņām ir abu bērnu māte, savukārt otra - sievietes draudzene.

Bērnu māte sarunas laikā ar grūtībām spēja atbildēt uz policistu jautājumiem un sākotnēji situāciju uztvēra saasināti, tādēļ viņas vietā vairāk komunicēja draudzene.

Izvaicājot, cik  grādīgo dzērienu viņa notikuma dienā izdzērusi, skaidru atbildi likumsargi tā arī nesaņēma. Drīz pēc tam bērnu mātei pārbaudīta alkohola koncentrācija izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 2,94 promiļu reibumā.

Vienlaikus likumsargi arī mēģināja noskaidrot tuvāko radinieku kontaktus, kuri varētu līdz mātes atžirgšanai parūpēties par viņas atvasēm. Ņemot vērā, ka katram bērnam bija cits tēvs, zīdainim pakaļ ieradās tēvs, savukārt vecākajai atvasei pakaļ atbrauca mātes brālis.

Bērna mātei izrakstīts administratīvā pārkāpuma protokols par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu. Papildus informācija nosūtīta arī Rīgas sociālajam dienestam.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka bērnu pieskatīšana un alkohola lietošana nav savienojamas.

Video: Rīgas pašvaldības policistu redzeslokā nonāk kāda manāmi iereibusi māte ar diviem bērniem

Aktuālākās ziņas