Cārmaņa ezerā atrastas pazuduša vīrieša mirstīgās atliekas

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: bezvests.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē organizācija "Bezvēsts.lv" turpināja 2012. gadā pazudušā Jāņa Tkačenko meklēšanu. To darot, brīvprātīgie atrada kāda cita pazudušā - Antona Nežberta, mirstīgās atliekas, portālu TVNET informē organizācijā. 

2012. gada oktobra naktī no Rēzeknes slimnīcas aizbēga divi zēni – vienu, Vladimiru, atrada, otru, 11 gadus veco Jāni Tkačenko, nē. 2018. gadā nu jau pilngadīgais Vladimirs atzinās, ka abi slēpušies purvā un viņš redzējis, kā draugs noslīkst, nobijies un aizbēdzis. Visus šos gadus esot klusējis.

Pavasarī policija kopā ar organizācijas "Bezvēsts.lv" brīvprātīgajiem pārmeklēja purvu, bet nekā neatrada.

Pirmajā meklēšanas reizē līdz bīstamā purva dzelmei nolaidās "Bezvēsts.lv" ūdenslīdēji, kuri zem ūdens nemanīja nekādas dzīvības pazīmes - ne zivis, ne augus. Taču pagājušajā nedēļas nogalē tika veikta meklēšana, kurā tika piesaistīta speciāla tehnika. 

"Pirmajā reizē netika izmantota speciālā zemūdens tehnika. Tomēr pēdējā meklēšana parādīja, ka dzīvība purvā tomēr ir - tur dzīvo zivis! Zemūdens tehnika ieraudzīja to, kas nebija redzams cilvēka acij. Arī šajā reizē Jāņa ķermeni mēs neatradām," stāsta organizācijas Bezvests.lv dibinātājs Aleksandrs Faminskis. 

"Šis bija ļoti grūts un bīstams meklēšanas pasākums. Tādos purvos katrs solis ir risks, risks neatgriezties mājās.

Mūsu brīvprātīgo meklētāju drošībai šoreiz mēs izmantojām dažādus speciālus piederumus, piemēram, sniega kurpes. Tās ir tādas speciālas slēpes, kas mazina risku iekrist purvā," skaidro Faminskis.

Pārrunu laikā ar Valsts policiju tika saņemts lūgums pārbaudīt Cārmaņa ezeru. Tur pirms diviem gadiem, apgāžoties laivai, noslīka Antons Nežberts. Kamēr viena brīvprātīgo grupa strādāja purvā un meklēja Jāņa ķermeni, otra grupa pārbaudīja Cārmaņa ezeru.

Pēc iepriekšējas informācijas Antona ķermenis varēja atrasties 35 metru dziļumā, kas deva cerību, ka viņš varētu būt saglabājies zemās ūdens temperatūras dēļ. Pēc dažu stundu meklēšanas speciālās zemūdens tehnikas operatori ieraudzīja vīrieša ķermeni 10 metru dziļumā.

"Man daudzas reizes ir stāstīts, ka kaut kas tāds nav iespējams! Bet mūsu komanda pierādīja pretējo. Ūdens, protams, ļoti ātri sadala ķermeni, bet dažkārt veidojas tādi apstākļi, ka tas ūdenī saglabājas ļoti ilgi. Mums bieži jautā - kādēļ mēs meklējam jau mirušus cilvēkus?

Tādēļ, lai tie, kas viņus mīlējuši, beidzot rastu mierinājumu un varētu cilvēcīgi atvadīties. Pat ienaidniekam nenovēlēsi dzīvot neziņā par sev tuva cilvēka likteni.

Katru dienu domāt, varbūt viņš ir dzīvs un sauc pēc palīdzības," stāsta Faminskis.

Organizācija bezvests.lv tika izveidota 2009. gada 8. oktobrī.

Foto: meklēšana Cārmaņa ezerā

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu