Sv, 2.10.2022.

Pirmo reizi Latvijas armijā pulkveža pakāpi piešķir sievietei

LETA
Pirmo reizi Latvijas armijā pulkveža pakāpi piešķir sievietei
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas armijas vēsturē pirmo reizi pulkveža pakāpe piešķirta sievietei, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Personālsastāva departamenta priekšniecei Ilzei Žildei, informē Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Valsts prezidents Egils Levits vairākiem Nacionālo bruņoto spēku karavīriem ir piešķīris augstāku dienesta pakāpi. Piemēram, pulkveža dienesta pakāpe piešķirta pulkvežleitnantei Žildei.

"Pirmā pulkveža pakāpe Latvijas armijas vēsturē sievietei ir atbilde tām, kuras šaubās, ka nevarēs sevi realizēt militārajā dienestā un dot ieguldījumu Latvijas aizsardzības sistēmas attīstībā," izteicies NBS komandieris.

Latvijā dienesta pakāpes amatpersonām piešķir armijā un tiesībsargājošās iestādēs, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka, piemēram, Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure 2017. gadā saņēma ģenerāļa pakāpi, līdz ar to viņa kļuva par otro sievieti Latvijā, kurai tā piešķirta.

2004. gadā valdība policijas ģenerāļa dienesta pakāpi piešķīra toreizējai Latvijas Policijas akadēmijas rektorei Ārijai Meikališai, līdz ar to viņa kļuva par pirmo ģenerāli sievieti Latvijā.

Patlaban Valsts policijā pulkveža pakāpe ir arī, piemēram, Valsts policijas priekšnieka vietniecei un Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniecei Renātei Filai-Roķei.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu