P, 26.09.2022.

Rīgā kontrolieri aiztur agresīvu bezbiļetnieku

Apollo.lv
Rīgā kontrolieri aiztur agresīvu bezbiļetnieku
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 5

Plašu rezonansi sociālajā tīklā "Facebook" izraisījis kādas aculiecinieces video, kurā "Rīgas satiksmes" kontroles dienesta darbinieki Laktas ielas pieturā pie zemes piespieduši bezbiļetnieku. 

Video redzams, ka kontrolieru grupā ir trīs cilvēki - divi vīrieši un sieviete. Abi vīrieši bezbiļetniekam altauzuši rokas aiz muguras un piespieduši pie zemes. Sieviete, kas filmē notiekošo, interesējas, vai šāda rīcība vispār ir likumīga, taču kontroliere aicina neizdarīt secinājumus, nezinot to, kas noticis iepriekš. 

Kā TVNET skaidroja "Rīgas satiksmē",  Kontroles daļas darbinieki 8. jūlijā veica biļešu pārbaudi 11. maršruta autobusā, kurā tika konstatēts pasažieris bez biļetes, kurš atteicās maksāt sodu.

Kontrolieri kopā ar pasažieri izkāpa no autobusa, bet pasažieris kļuvis agresīvs - sekoja fizisks uzbrukums kontrolierim, vairākkārtīgi iesitot ar dūri sejas daļā, un ar kāju krūšu daļā. Pašaizsardzības nolūkā kontrolieri savaldīja un piespieda pie zemes video redzamo personu,

kā arī tika izsaukta policija un neatliekamā medicīniskā palīdzība. Pašlaik tiek apkopoti pierādījumi, tostarp videokameru ieraksti, kurus iesniegt Rīgas pašvaldības policijai, skaidroja "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča. 

Rīgas pašvaldības policija pārrunu laikā noskaidrojusi, ka pirms tam vīrietis brauca bez biļetes, taču, kad 18 gadus vecais bezbiļetnieks tika izsēdināts, viņš esot uzbrucis kontrolieriem.

Ņemot vērā apstākļus, visas notikumā iesaistītās personas tika nogādātas Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldē, kur no diviem kontrolieriem, kuriem bezbiļetnieks bija uzbrucis, tika pieņemti pieteikumi.

Pašlaik ir uzsākti divi administratīvie procesi par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu, un abi kontrolieri nosūtīti uz ekspertīzi.

Procesu izskatīšanas laikā no Rīgas satiksmes tiks pieprasīti videokameru ieraksti gan no kontrolieru individuālajām novērošanas kamerām, gan no paša autobusa, kur konflikts aizsākās.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu