C 3.12.2020.

Ministre: Tiek domāts par atbalstu, lai nepieciešamās viedierīces nodrošinātu maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Tiek domāts par atbalstu, lai attālinātajām mācībām nepieciešamās viedierīces nodrošinātu maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, šodien, 13. jūlijā, pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistus informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Šuplinska arī skaidroja, ka vēl turpināsies gaidāmo likuma grozījumu apspriešana, kas paredz attiecīgās izmaiņas par viedierīču izmantošanu.

Jau ziņots, ka pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" iepriekš vēstīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavo izmaiņas Izglītības likumā, kas noteiktu, ka attālināta mācīšanās ar viedierīču palīdzību turpmāk būtu viena no klātienes mācību formām, kā arī paredzēs, ka ierīce ar interneta pieslēgumu ir viens no individuālajiem mācību piederumiem, ko skolēnam nodrošina ģimene.

Tiesībsargs Juris Jansons gan norādījis, ka, ja ikvienam vecākam, bez izņēmumiem, būs jānodrošina savas atvases ar viedierīcēm, faktiski tiks liegta Satversmē garantētā bezmaksas izglītība.

Tiesībsargam bažas radot jautājums, ja dators vai viedierīce ar interneta pieslēgumu jānodrošina vecākiem, kā risinās jautājumu, ja ģimene finansiālu vai tehnoloģisku apsvērumu dēļ to nevar nodrošināt. 

"Vai būs kādas alternatīvas?" paziņojumā vaicā Jansons, uzsverot, ka, ja alternatīvu nav, tad faktiski tiks liegta Satversmē garantētā obligātā izglītība.

Aktuālākās ziņas