Par jauno Kauņas "Žalgiris" treneri kļuvis Austrijas speciālists Martins Šillers

FOTO: Twitter: @bczalgiris

Kauņas "Žalgira" komanda tikusi pie jauna galvenā trenera, panākot vienošanos ar 38 gadus veco speciālistu no Austrijas Martinu Šilleru, otrdien tiek ziņots kluba tīmekļa vietnē.

Austrietis, kurš trenera karjeru sāka 2004.gadā, ir uzkrājis ievērojamu pieredzi Eiropas basketbolā. Šillers lielāko savas karjeras daļu ir pavadījis, strādājot Vācijas klubos, kā arī ir bijis valsts vīriešu basketbola izlases trenera palīgs.

"Man būs gods strādāt klubā ar tik senām tradīcijām. Esmu pateicīgs, ka varu trenēt tik labu komandu," pēc līguma noslēgšanas klubs citē treneri. "Ceru sākt darbu Lietuvā, valstī, kas ir viena no dominējošajām basketbola valstīm Eiropā," saka Šillers īpašā video, kas paredzēts "Žalgira" komandas līdzjutējiem.

"Domāju, ka komanda ir ļoti spēcīga. Man patīk, ka mums ir spēcīgs spēlētāju kodols, kuri ir karjeras virsotnē vai drīz to sasniegs. Mums ir gan veterāni, kuri var uzņemties līderu lomu, gan jauni, bet ļoti talantīgi basketbolisti," apmierināts ir Austrijas speciālists.

Kopš 2017.gada treneris ir bijis Soltleiksitijas "Stars" komandas galvenais treneris NBA G līgā, un šogad viņš tika atzīts par šīs līgas labāko treneri.

NBA G līgas sezona priekšlaicīgi beidzās Covid-19 uzliesmojuma dēļ, taču līdz tam Šillera vadītais Soltleiksitijas klubs bija izcīnījis 30 uzvaras un piedzīvojis 12 sakāves, kas bija otrs labākais rezultāts līgā.

Jaunais "Žalgira" stūrmanis ir pazīstams kā treneris ar skaidru sistēmu un spēju tajā iekļaut spēlētājus, viņa vadītajai komandai NBA G līgā izceļoties ar šai līgai neparasti gudru basketbolu.

""Žalgiris"pēdējos gados ir daudz paveicis, un es gribu palīdzēt turpināt progresēt, virzīties uz priekšu un būt šī ceļojuma sastāvdaļa," savu misiju klubā skaidro treneris. "Kas attiecas uz manu basketbola filozofiju, protams, mēs vēlamies būt spēcīgi aizsardzībā. Mums būs skaidri aizsardzības noteikumi, kas mums būs jāievēro, tādējādi izveidojot vienotu aizsardzību kā dūri. Uzbrukumā mums ir jāizmanto viss laukums, jāpiespēlē bumba, ātri pieņemot lēmumus, un jāizmanto soda laukums. Mēs vēlamies radīt acīm skaistu basketbolu, kāds tika spēlēts arī līdz šim."

Klubs vēsta, ka pēc sarunām ar trenera amata kandidātiem "Žalgira" vadību visvairāk iespaidoja tieši Šillers, kurš pievilināja ar savu lielo zināšanu bagāžu, daudzpusību, disciplīnu un spēju prasīt no spēlētājiem maksimālu rezultātu.

"Martins joprojām ir pietiekami jauns, bet jau pieredzējis treneris, kurš atbilst mūsu prasībām. Viņa redzējums atbilst kluba vērtībām," izvēli skaidro "Žalgira" direktors Pauļus Motiejūns.

"Runājot ar treneri, redzējām, cik viņš ir ambiciozs, - mūsu pieeja darbam pilnībā sakrita. Mēs ticam, ka kopā ar šo treneri mēs varam turpināt pilnveidoties kā organizācija."

Kauņas "Žalgiris" ar treneri, kuru aizvien vairāk novērtē Atlantijas okeāna otrā pusē un kuru jau tagad patur acīs NBA klubi, ir vienojušies par divu gadu līgumu.

Redaktors iesaka