Viņķele atšķirīgo pieeju ierobežojumu noteikšanā nozarēm skaidro ar Covid-19 uzliesmojuma specifiku

Veselības ministre Ilze Viņķele

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) atšķirīgo pieeju ierobežojumu noteikšanā nozarēm skaidro ar Covid-19 uzliesmojuma specifiku.

Otrdien valdības sēdē tika skatīti grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas tostarp paredz uz treniņiem peldbaseinos vairs neattiecināt prasību par astoņiem kvadrātmetriem uz apmeklētāju.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) vēlējās skaidrojumu Veselības ministrijas atšķirīgajai pieejai, nosakot ar Covid-19 izplatību saistītus ierobežojumus atsevišķām nozarēm. Kā piemēru Kariņš minēja valdības pagājušajā nedēļā lemto par ierobežojumu pastiprināšanu sabiedriskās ēdināšanas jomā, turpretī šodien valdība lemj par drošības pasākumu mīkstināšanu konkrētā sporta nozarē.

Viņķele skaidroja, ka ierobežojumu pastiprināšana sabiedriskās ēdināšanas jomā notika, jo nedēļās laikā tika novērots skaidri izsekojams un pietiekami liels Covid-19 uzliesmojums tieši sabiedriskās ēdināšanas iestādēs.

"Saslimstības uzliesmojums bija saistīts ar cilvēku uzvedību sabiedriskās ēdināšanas vietās - gan inficētu cilvēku atrašanās šajās vietās, gan sērijveida staigāšana pa vairākiem krogiem vienā dienā," stāstīja veselības ministre.

Viņa piebilda, ka organizētos sporta pasākumos Covid-19 uzliesmojuma riski nav bijuši. Vienlaikus Viņķele atzina, ka sporta federācijas ir atvērtākas sadarbībā ar Veselības ministriju, rosinot arī sabiedriskās ēdināšanas nozari kļūt vairāk vērstai uz sadarbību, tad attiecīgi arī varētu diskutēt par atsevišķu ierobežojumu pārskatīšanu šajā nozarē.

Veselības ministre arī uzsvēra, ka arī turpmāk gadījumā, ja būs vērojams Covid-19 uzliesmojums, tiks vērtēts šī uzliesmojuma cēlonis.

Uz augšu