Rīgas pagaidu administrācijas vērtējums - vēsturiski zemākais

Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics piedalās Latvijā pirmā mobilitātes punkta atklāšanas pasākumā pretī VEF kultūras pilij.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Rīgas pagaidu administrācija pēc Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta un sabiedrisko mediju portāla "lsm.lv" pasūtījuma veiktajā socioloģiskajā aptaujā saņēmusi vēsturiski zemāko pašvaldības darba novērtējumu, trešdienas, 15. jūlija, vakarā ziņoja raidījums "Panorāma".

Vairums galvaspilsētas iedzīvotāju pagaidu administrācijas darbu vērtē izteikti negatīvi. Drīzāk vai pilnībā neapmierināti ar to ir divas trešdaļas aptaujāto. Savukārt vairāk pozitīvu vērtējumu devis vien katrs piektais respondents.

"Lai gan [iepriekšējais Rīgas mērs Oļegs] Burova kungs bija ar jūtami sliktākiem rādītājiem nekā pirms tam [kādreizējais Rīgas mērs Nils] Ušakova kungs, šī brīža rādītāji ir vēsturiski sliktākie, kādus mēs jebkad esam redzējuši," raidījumā atklāja pētījumu centra SKDS direktors, sociologs Arnis Kaktiņš.

Retāk negatīvi noskaņoti bijuši tie rīdzinieki, kas gaidāmajās domes vēlēšanās grasās balsot par "Jauno Vienotību" vai "Attīstībai/Par!" un "Progresīvo" sarakstu. Bet visbiežāk neapmierināti bijuši Jaunās konservatīvās partijas un "KPV LV" atbalstītāji.

Kaktiņš gan lēsa, ka negatīvā vērtējuma pamatā ir nevis pagaidu administratoru pieņemtie lēmumi, bet fakts, ka viņi nav rīdzinieku ievēlēti.

Aktuālākās ziņas