Krieviju apsūdz kiberuzbrukumos Covid-19 vakcīnas izstrādātājiem

Vīrietis pie datora

FOTO: Pixabay

Lielbritānija, ASV un Kanāda ceturtdien, 16. jūlijā, apsūdzējušas Krieviju par kiberuzbrukumiem institūcijām, kas nodarbojas ar Covid-19 vakcīnas pētījumiem.

Trīs valstis apgalvo, ka hakeru grupējums APT29, kas pazīstams arī ar nosaukumu "Cozy Bear" un, domājams, pakļauts Krievijas izlūkdienestiem, uzbrūk akadēmiskajām un farmācijas institūcijām, kas iesaistītas Covid-19 vakcīnas izstrādē.

Izlūkdienestu amatpersonas uzskata, ka kiberuzbrukumu mērķis ir nozagt intelektuālo īpašumu, nevis traucēt pētījumiem.

Vai kiberuzbrukumu rezultātā kaut kāda informācija ir nozagta, nav skaidrs, bet Lielbritānijas Nacionālais kiberdrošības centrs paziņojis, ka personu konfidenciālā informācija, domājams, nav apdraudēta.

ASV uzskata, ka "Cozy Bear" bija viens no diviem ar Krieviju saistītajiem hakeru grupējumiem, kas ielauzās ASV Demokrātu partijas datortīklā un nozaga e-pasta vēstules pirms prezidenta vēlēšanām 2016. gadā. Otrs hakeru grupējums, kas bija iesaistīts šajā lietā, pazīstams ar nosaukumu "Fancy Bear".

Nav arī skaidrs, vai Krievijas prezidents Vladimirs Putins zinājis par hakeru uzbrukumiem Covid-19 vakcīnas pētījumiem, bet britu amatpersonas uzskata, ka šādai informācijai būtu ļoti liela vērtība.

ASV vairākkārt apsūdzējušas arī Ķīnu par mēģinājumiem piekļūt Covid-19 vakcīnas pētījumiem.