Sv 11.04.2021.

Tramps maina nostāju par Covid-19 un atbalsta sejas masku valkāšanu

ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: SIPA / SIPA

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien solīja atsākt televīzijas preses konferences par Covid-19 pandēmiju, kā arī beidzot atbalstīja sejas masku valkāšanu.

Nedaudz vairāk par 100 dienām pirms ASV prezidenta vēlēšanām Tramps mēģina atbildēt uz sabiedrības sašutumu par viņa rīcību pandēmijas pārvaldīšanā.

Tramps bija mēģinājis noliegt pandēmijas nopietnību, izsmējis sejas masku valkāšanu un atteicies atbalstīt ārstu ieteikumus par to masveida lietošanu.

Tramps pirmdien mainīja šo nostāju, tviterī nosūtot fotogrāfiju, kurā viņš redzams ar melnu masku, un aicinājumu uz patriotismu.

"Daudzi cilvēki saka, ka ir patriotiski valkāt sejas masku, kad nevar sociāli distancēties," rakstīja Tramps. "Neviens nav patriotiskāks par mani, jūsu iemīļoto prezidentu!"

Tramps savā tvītā tomēr neatbalstīja aicinājumus noteikt sejas masku valkāšanu sabiedrībā par obligātu valsts mērogā.

Tramps sacīja, ka īstā problēma ir tā, ka amerikāņi nedzird pareizās ziņas.

Viņš tāpēc solīja atsākt regulārās vakara preses konferences televīzijā no Baltā nama par Covid-19 pandēmiju, kuras viņš bija rīkojis līdz aprīļa beigām.

"Es domāju, ka tas ir lielisks veids, kā dabūt informāciju līdz sabiedrībai," Tramps sacija reportieriem. 

Tramps atzina, ka pēdējā laikā valstī strauji pieaug inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits, bet distancējās no atbildības par šo problēmu un uzsvēra, ka šī slimība plosās arī "Meksikā, Brazīlijā, daudzās Eiropas valstīs, visā Krievijā".

"Kad jūs skatāties ziņas, vietējās ziņas, jūs redzat, ka visu laiku tiek runāts par ASV. Viņiem nekad nepatīk runāt par to, kas notiek pasaulē," sacīja Tramps.

Prezidents sacīja, ka preses konferences fokusēsies uz labām ziņām par vakcīnu izstrādi un terapiju.

"Mēs domājam, ka mēs ļoti labi strādājam šajā ziņā," teica Tramps. "Es domāju, ka es iesaistīšu [preses konferencēs] dažas no dižajām kompānijām, kuras strādā ļoti veiksmīgi."

"Mēs tiešām nāksim klajā ar dažām ļoti labām atbildēm," solīja Tramps.