T 27.01.2021.

Piedāvātā naudas summa pieauga ar katru likumsargu atteikumu. Rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem autovadītājiem par kukuļošanu Liepājā

Nauda. Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem autovadītājiem par kukuļošanu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

3. jūlijā VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību ar dienesta motocikliem, fiksēja kādu automašīnu "Volkswagen", kuras vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar 50 kilometriem stundā, pārvietojās ar 79 kilometriem stundā.

Kā stāsta Šeršņova, automašīna tika apturēta, likumsargi noskaidroja vīrieša personas datus, viņam tika izskaidrots apturēšanas iemesls un pateikts, ka nedaudz būs jāuzgaida līdz tiks sastādīts lēmums par izdarīto pārkāpumu. Pēc tam likumsargi vīrietim parādīja izdarītā pārkāpuma videomateriālu un vīrietis pārkāpumu atzina, taču pēc tam uzsāka sarunu par to, ka viņš var sodu samaksāt uz vietas. Likumsargi vīrietim izskaidroja, ka uz vietas sodu maksāt nevar.

Vīrietis, to dzirdot, aizgāja uz savu automašīnu, no tās kaut ko paņēma un nāca atpakaļ, un policijas amatpersonām deva dokumentu mapīti, uzsverot, lai likumsargi paņem un paskatās, uz ko amatpersonas atbildēja, ka viņa dokumenti jau ir pie viņiem, taču viņš nerimās un uzsvēra, lai paņem. Uz jautājumu "Kas tur ir?" vīrietis atbildēja, ka viņam sodu nevajag. Atverot dokumentu maciņu, tajā bija ielikta 50 eiro banknote, tādēļ persona tika aizturēta, norādīja policijas pārstāve.

Notikuma vietā tika sagaidīti Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki un uzsāktajā kriminālprocesā tika noskaidroti vīrieša nodomi, kas bija, dot likumsargiem naudu, lai netiktu noformēts materiāls par pārkāpumu.

Pēc Šeršņovas stāstītā, 2. jūlijā plkst. 20.26 Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, Zemnieku ielā pārvietojas automašīna "Audi", kur pie stūres atrodas sieviete, iespējams, būdama alkohola reibumā. Likumsargi pēc informācijas saņemšanas, braucot pa Brīvības ielu, pamanīja pretim braucošu automašīnu "Audi" virzienā uz Cukura ielas pusi. Automašīna tika apturēta Liepājā, Cukura ielā un, veicot alkohola pārbaudi, konstatēts, ka sieviete vadījusi automašīnu, atrodoties 2,44 promiļu reibumā.

Likums nosaka, ka gadījumā, ja pirmajā pārbaudē alkohols izelpā ir konstatēts, alkohola koncentrācijas noteikšanai ir jāveic atkārtota pārbaude ar alkometru. Šajā gadījumā tas arī tika darīts un starpposmā starp abām pārbaudēm sieviete sāka lūgties, lai likumsargi palaiž viņu vaļā un lai netiktu noformēts materiāls par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkohola reibumā, viņa solīja likumsargiem samaksāt. Naudas summas sarunas gaitā pēc katra atteikuma saņemšanas pieauga līdz 300 eiro, uz ko sieviete saņēma atkārtotu atteikumu, paskaidrojot, ka tas ir pretlikumīgi, uz ko sieviete atbildēja, ka to saprot, taču neatkāpās no piedāvājuma izteikšanas. Sieviete bija gatava aizbraukt līdz bankomātam un noņemt naudu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas noformēja materiālu par to, ka sieviete vadīja transportlīdzekli, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Savukārt par kukuļdošanas mēģinājumu VP tika uzsākts kriminālprocess, norādīja Šeršņova.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesos un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saskaņā ar krimināllikumu, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

Aktuālākās ziņas