IZM: Sporta zālē, ēdnīcā, gaiteņos un starp dažādām klasēm būs jāievēro distancēšanās

Rīgas 31. vidusskolas ēdnīca.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Koplietošanas telpās skolā, piemēram, sporta zālē, ēdnīcā, gaiteņos un starp dažādām klasēm, vispārējās distancēšanās prasības būs spēkā, savukārt klase būtu jāpielīdzina vairāk noslēgtai personu grupai, tāpēc distancēšanās būs jāievēro tad, ja tas objektīvi ir iespējams, aģentūrai LETA norādīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Tāpat ministrijā apgalvoja, ka Veselības ministrija norādījusi, ka pašvaldības un skolu vadība individuāli saņems Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu atbalstu, vērtējot izglītības iestādes darba procesa organizēšanu situācijā, ja saslimstības rādītāji pasliktināsies vai izglītības iestādē būs atklāts kāds saslimšanas gadījums ar Covid-19.

Turpretī attiecībā uz bērnudārziem, nometnēm un pieaugušo izglītību turpmāk saglabāsies šobrīd spēkā esošie nosacījumi.

IZM akcentēja, ka papildus normatīviem aktiem tiks izstrādāti ieteikumi piesardzības pasākumu īstenošanai Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai - bērnudārziem un vispārējās un profesionālas izglītības iestādēm.

Jau ziņots, ka IZM pašlaik neplāno noteikt konkrētu rādītāju, pie kura mācībām no klātienes režīma būtu jāpāriet daļēji attālinātā vai attālinātā režīmā, jo ministrija to plāno atstāt katras pašvaldības ziņā, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Vanaga skaidroja, ka otrdien ministrija rīkoja sanāksmi, kurā ar dažiem sociālajiem partneriem un nozares ekspertiem tika izskatīts Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts par mācību procesa organizēšanu, kuram būtu jāstājas spēkā no 1.augusta.

Vanaga uzsvēra, ka arodbiedrība kopā ar Latvijas Pašvaldību savienību vēlējās panākt, lai nacionālā līmenī tiek noteikts pie kāda saslimstības rādītāja tiek īstenotas daļēji attālinātas vai attālinātas mācības, tomēr IZM lēma to atstāt pašvaldības ziņā - pašvaldībai pašai būs jālemj pie kādas epidemioloģiskās situācijas savā novadā vai noteiktā izglītības iestādē tiks pieņemts lēmums par klātienes mācību pārtraukšanu.

"Šis plāns B ir uzgrūsts uz skolu un pašvaldību pleciem. Viņiem pašiem pat jāizlemj, vai jārealizē plāns B," pauda Vanaga.

Tāpat IZM neplāno uzturēt obligātu prasību par divu metru distances ievērošanu. Ministrijas izstrādātajā noteikumu projektā teikts, ka vienas izglītības iestādes vienas grupas vai klases mācību procesā prasība ievērot divu metru distanci starp personām ir piemērojama tikai tad, ja tas objektīvi ir iespējams.

Vienlaikus IZM izstrādātajos MK noteikumos teikts, ka, lai sekmīgi īstenotu mācību procesu izglītības iestādes vadītājs nosaka kārtību par mācību un pedagogu darba organizāciju, tai skaitā nosaka komunikācijas kanālus ar izglītojamiem un viņu vecākiem, un visiem iesaistītajiem ir jābūt informētiem par šiem jautājumiem.

IZM pagaidām plāno, ka nākamo mācību gadu organizēs klātienē izglītības iestādē, nosakot iekšējo kārtību un atbildīgos par to, kā konkrētajā iestādē tiek īstenotas minētās prasības, tai skaitā par izglītojamo un citu apmeklētāju plūsmas organizēšanu un kontroli, koplietošanas telpu izmantošanu, ēdināšanas organizēšanu, laboratoriju un dienesta viesnīcu izmantošanu darbinieku iesaisti un atbildību prasību īstenošanā.