"Olainfarm" akcionāri lems par prasības celšanu pret uzņēmuma iepriekšējiem valdes locekļiem (2)

LETA
Foto: LETA

Šā gada 22. septembrī notiks AS "Olainfarm" kārtējā akcionāru sapulce, kurā viens no izskatāmajiem jautājumiem būs prasības celšana pret uzņēmuma iepriekšējiem valdes locekļiem, liecina kompānijas paziņojums biržā.

"Olainfarm" patlaban nav publicējusi detalizētāku informāciju, pret kuriem bijušajiem valdes locekļiem plānots celt prasību un kāpēc.

Akcionāru sapulces darba kārtībā ietverts "Olainfarm" valdes un padomes ziņojumi par 2019. gada darbības rezultātiem, "Olainfarm" 2019. gada konsolidētā gada pārskata apstiprināšana un pagājušā gada peļņas izlietošana.

Tāpat akcionāru sapulcē tiks lemts par revīzijas komitejas nolikuma atcelšanu un jauna nolikuma apstiprināšanu, uzņēmuma padomes un valdes atalgojuma politikas apstiprināšanu, kā arī prasības celšanu pret "Olainfarm" iepriekšējiem valdes locekļiem.

Tajā pašā dienā, 22.septembrī, sasaukta arī "Olainfarm" akcionāru ārkārtas sapulce, kurā plānots lemt par uzņēmuma padomes atsaukšanu un ievēlēt jaunu padomi, kā arī ievēlēt jaunu revīzijas komiteju. Sapulce sasaukta pēc Igaunijā reģistrēta akcionāra "Olfim", kas pārstāv 7,79% no "Olainfarm" pamatkapitāla, pieprasījuma.

"Olainfarm" kopējais akciju un kopējais balsstiesīgo akciju skaits ir 14 085 078.

Akcionāri varēs iepazīties ar sapulcē izskatāmo jautājumu lēmumu projektiem no šā gada 8.septembra.

Jau vēstīts, ka "Olainfarm" koncerna auditētais apgrozījums 2019. gadā bija 137,219 miljoni eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga 2,2 reizes un bija 23,628 miljoni eiro. Vienlaikus paša "Olainfarm" apgrozījums pērn bija 104,363 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 12,2% salīdzinājumā ar 2018. gadu, bet kompānijas peļņa palielinājās 2,5 reizes un sasniedza 22,239 miljonus eiro.

"Olainfarm" nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. "Olainfarm" lielākais akcionārs ir "Olmafarm" (42,56%), kas vienādās daļās pieder Valērija Maligina mantiniecēm - Irinai Maliginai, Annai Emīlijai Maliginai un Nikai Saveļjevai. "Olainfarm" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu