T, 31.05.2023.

EP deputāti atsakās pieņemt pašreizējo ES budžeta vienošanos

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Pexels

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nepiekritīs vienošanās nosacījumiem par ilgtermiņa budžetu, kādi tie ir šobrīd, ceturtdien, 23. jūlijā, apliecināja EP frakciju pārstāvji, paužot neapmierinātību par tēriņu samazināšanu.

EP ir jāapstiprina 1,074 triljonu eiro ES budžets, kas politiskajā līmenī tika pieņemts otrdien.

Vienošanās tika panākta ES līderu četru dienu sarunās, kas vairākkārt atradās uz izjukšanas sliekšņa.

Kaut arī vairums līderu paketi cildināja kā "vēsturisku", visu septiņu parlamenta politisko grupu deputāti ceturtdien bija noskaņoti kritiski.

"Mēs šobrīd neesam gatavi norīt rūgtās zāles, par kurām jūs izteicāties," sacīja Eiropas Tautas partijas prezidents Manfrēds Vēbers, minot izteicienu, kuru pirms tam bija lietojusi Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena.

ES ilgtermiņa budžetā paredzēts dramatisks samazinājums, piemēram, veselības sektoram, kas, kā norādīja Vēbers, ir "neticami" koronavīrusa pandēmijas apstākļos.

Budžeta samazinājumi paredzēti arī tādām jomām kā inovācijas un aizsardzība, sacīja EP lielākās politiskās grupas līderis.

Paketē nepieciešama skaidra definīcija tam, ka likuma varas ievērošana tiks sasaistīta ar ES naudas tērēšanu, sacīja centriski labējās grupas priekšsēdētājs.

Aizvadīto dienu laikā ES līderi nākuši klajā ar krasi atšķirīgām šī jautājuma interpretācijām.

Francijas prezidents Emanuels Makrons apgalvojis, ka budžetā tēriņi sasaistīti ar likuma varas ievērošanu, savukārt Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns paudis, ka šādas sasaistes nav.

Garsija Peresa, kas pārstāv sociāldemokrātus - EP otru lielāko frakciju -, sacīja, ka grupa "nepieņems" vienošanās nosacījumos paredzēto līdzekļu samazinājumu uz nākotni orientētajām programmām.

Arī citu politisko grupu līderi pauduši kritisku nostāju.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu