Jauns vīrusa perēklis Igaunijā? Vēl viens naktskluba apmeklētājs inficējies ar Covid-19

Ilustratīvs attēls

FOTO: pexels.com

Piektdien, 24. jūlijā, Igaunijas veselības departaments ziņoja, ka kāds Covid-19 slimnieks apmeklējis SPA, naktklubu, kinoteātri un devies iepirkties. Jāatzīst, ka cilvēkam bijuši vīrusa simptomi, bet viņš neesot zinājis, ka viņš ir inficējies. Sestdienas, 25. jūlija, rītā atklājās, ka viņš inficējis draugu, ar ko kopā apmeklējis naktsklubu, vēstī medijs "Postimees".

"Varbūt mums ir jauns koronavīrusa infekcijas pereklīs," paziņojumā raksta departaments. "Jaunieši viegli panes Covid-19. Viņiem varbūt ir mazliet iekaisis kakls, tāpēc viņi nesaprot, vai vispār ir inficēti, bet viņi šo slimību pārnēsā tālāk."

Igaunijas Veselības departaments ir nobažījies, par to, cik bezatbildīgi inficētā persona attiekusies pret noteikto karantīnu un paudis bailes, ka valstī varētu sākties jauns Covid-19 vilnis.

Zināms, ka 18. jūlijā inficētā persona apmeklējusi Tartu pilsētas "Vabank" naktsklubu, bet nākamajā dienā devusies uz "Meresuu SPA". Tāpat inficētā persona apmeklējusi vairākus veikalus, kā arī 23. jūlijā devās uz kinoteātri.

Kā norāda Dienvidu Veselības departamenta vadītāja Tija Luhta, tad šāda rīcība esot pilnīgi bezatbildīga. 

"Šādas uzvedības rezultātā Covid-19 slimība var kļūt nekontrolēta. Tā ir katra cilvēka paša atbildība un šāda rīcība ir nepieņemama. Ja ignorēsim saslimšanu ar Covid-19, tad sekas var būt daudz nopietnākas," skaidroja Luhta.

Aktuālākās ziņas