Direktori pieļauj, ka lielajās skolās pilnībā atsākt mācības klātienē, visticamāk, vēl nevarēs

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas lielajās skolās pilnībā uzsākt mācības klātienē no septembra, visticamāk, nevarēs, atzīst lielo skolu direktori. Lai arī lēmumi vēl nav pieņemti un skolas gaida pašvaldību vadlīnijas, pirmās idejas par mācību procesa organizēšanu jau ir, vēstī Latvijas Radio raidījums.

Viens no Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajiem variantiem mācību procesa organizēšanai ir mācības klātienē ar iespēju vecākajām klasēm nelielu daļu apgūt attālināti. 

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, kur mācās ap 800 skolēnu, apsver divus variantus. Viens no tiem vairāk atbilst ministrijas piedāvātajam B variantam – daļējas mācības klātienē ar dažādiem starpbrīžu laikiem.

"Mans D variants ir šāds – uz skolu vienu nedēļu nāk viena puse klašu un mēģinām nodrošināt tiešsaistes stundas tiem, kas ir mājās. Otru nedēļu viņi mainās," skaidro Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas direktors Vasiļevskis.

Pēc iespējas skolas personāls vēlas stundas aizvadīt klātienē. Tomēr ne par katru cenu, atzina direktors.

Savukārt Rīgas 64. vidusskolā, kurā mācās ap 1400 skolēnu, plāno sadalīt klases, pastāstīja direktors Edgars Sviklis.

"Mūsu skolā klasē skolēnu skaits svārstās 30-34 bērni. Mēs dalīsim klases sīkāk. Uz pusēm, droši vien. Lai to izdarītu, mums būs jādomā par maiņām. Telpas neatļauj vienkārši izretošanos," tā Sviklis.

Skolu direktori uzskata, ka Izglītības un zinātnes ministrijas noteikumi un ieteikumi mācību procesa organizēšanai varēja būt konkrētāki. Skolas gaida arī norādes no pašvaldībām, tās varētu saņemt nākamnedēļ.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Uz augšu
Back