Rīgas zooloģiskā dārza pērtiķi pārcēlušies uz "Savannas pērtiķu salu"

Apollo.lv
Pērtiķis. Ilustratīvs attēls
Pērtiķis. Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

Pie jaunas, lepnas vasaras rezidences Rīgas zoodārzā tikusi zoodārza pērtiķu - geladu - ģimene. Divas nedēļas darbinieki centās piedabūt, lai pērtiķi uzdrošinās atstāt ierastās iekštelpas un apdzīvo Savannas pērtiķu salu, taču tas izdevās tikai pirms pāris dienām - geladas uzmanīgi devās uz āra aploku, vēstī LTV raidījums "Panorāma".

Jaunajā mītnē geladas var kāpelēt, cik patīk, un, galvenais, paši tikt pie kāruma. Nav vairs jāgaida, kad tos pasniegs kopēja. Starp kokiem izvietotas laipas, virves un platformas dažādā augstumā virs zemes.

Savannas pērtiķu salu pabeidza labiekārtot jau jūlija vidū, taču geladas nesteidzās atstāt ziemas mītni un ienākt jaunajā teritorijā. "Te ir tādi noteikumi - ja vadonis neiet, tad pārējie arī neies," stāstīja Rīgas zoodārza Zīdītāju nodaļas vadītāja Tatjana Ivasenko.  

Divas nedēļas bara vadonis sēdējis pie lūkas un vērojis, līdz beidzot sadūšojies.

Darbinieki izvilināja ar barību, ko katru dienu lika aizvien tālāk un tālāk uz laipas.

"Pastaigāja pa salu, pārbaudīja visu, platformas, visas trepītes, alas. Tie pērtiķi ir ļoti runīgi. Tik daudz intonāciju, tik daudz visādu skaņu un katra kaut ko nozīmē.

Un sarunas notika no iekštelpas un no salas. Pēc kāda laika vadonis ienāca iekšā, un mēs vēl pasmējāmies – viņš visu pastāstīs. Un tiešām tā bija, pēc stundas, pusotras visi pieci kopā iznāca viens aiz otra," teica zoodārza pārstāve.

Pāris dienās sala pērtiķiem tā iepatikusies, ka dzīvniekus tagad neparko nevar uz nakti dabūt iekšā mītnē. Lasa augus, meklē maisos paslēpto sienu, noskaidro attiecības, laiski vēro apkārtni. Rūpējas viens par otru, kopj kažokus un kuplās krēpes.

"Nav daudz zoodārzu, kuri tur, kuriem ir tiesības turēt tādus dzīvnieku," atzina Ivasenko.

Piecas vīriešu kārtas geladas Rīgas zoodārzā dzīvo kopš pērna gada. Pērtiķus atveda no Anglijas.

Pērtiķu sala ir daļa no lielās Āfrikas savannas ekspozīcijas.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu