Sv 11.04.2021.

"Dziediet, kad jums viss ir labi!" Ģimene sirsnīgā vēstulē pauž pateicību visiem, kas palīdzēja atrast mežā apmaldījušos sirmgalvi

FOTO: livaniem.lv/Pētera Peisinieka ģimenes arhīvs

Pētera Peisinieka ģimene paudis vislielāko pateicību visiem, kuri snieguši atbalstu vectēva meklēšanā, vēsta portāls "livani.lv".

Kā iepriekš vēstīja organizācija "bezvests.lv", tad 4. augustā tika saņemts zvans par pazudušo 86 gadus veco Pēteri no Līvāniem.

Vīrietis pēdējo reizi toreiz tika manīts 30. jūlijā Zaļā ielā, taču plašāka informācija nebija zināma. Bija iespējams, ka sirmgalvis devās uz mežu pa Dzirnavu ielas rajonu vai uz Grīvas mežu.

5. augustā vīrietis tika atrasts sveiks un vesels.

"Paldies Valsts policijai par aktīvu darbu un stratēģisku rīcību. Īpašs paldies personīgi Andrim Naglim. Paldies "bezvests.lv" par ļoti labiem padomiem meklēšanā, informācijas izplatīšanu un atbalsta pleca sajūtu. Paldies par katru ieraksta kopīgošanu sociālajos tīklos. Paldies visiem tirdzniecības vietu pārdevējiem, kuri apskatīja Pētera  bildi un neatraidīja, iedziļinājās mūsu problēmā," vēstīts Pētera ģimenes paziņojumā.

"Paldies Līvānu novada pašvaldībai par gatavību palīdzēt un atbalsta vārdiem. Paldies Zemessardzei par gatavību meklēt. Paldies katram cilvēkam, kurš izbrida mežu un visiem, kas bija gatavi to darīt nākamajā dienā. Paldies par katru soli meklētāju rindai, Šķita, ka rinda pagarinās ik pēc katra meža kvartāla. Paldies kvadraciklu braucējiem par meklēšanu un takas izveidošanu, pa kuru iziet ar nestuvēm no meža. Paldies Ziedonim Zepam un viņa komandai. Paldies Līvānu novada kultūras centram par atbalstu.  Daudziem meklētājiem mēs nezinām pat vārdus, bet paldies, ka meklēšanas stundās bijāt mūsu draugi. Paldies par Jūsu spēku, izturību, ziedoto laiku! Stundās, kad mūsos valdīja apmulsums un bailes, Jūs visi bijāt mūsu iedrošinātāji, kas neļauj sadegt, atkāpties, zaudēt ticību un savaldību," norādīts vēstulē.

Zīmīgi, ka dienu pēc atrašanas, 6. augustā, Pēteris svinēja savu dzimšanas dienu. Ģimene par vectēva otro dzimšanas dienu uzskata tieši 5. augustu - dienu, kad Pēteris tika atrasts.

"Šis notikums mūsu ģimenei deva nežēlīgu mācību, ka, lai arī cilvēks ir patstāvīgs, vitāls  un negrib būt uzraudzīts cienījamos gados, nedrīkst aizmirst par viņa drošību ne mirkli, īpaši, kad dzīvojam laikā, kad to ļauj tehnoloģijas," norādīts paziņojumā.

Ģimene uzsver, ka Pētera atrašana nebūt nav bijusi viegla, jo mežā bija jādodas pa visgrūtākajiem ceļiem un jāskatās visneiespējamākajās vietās.

Ģimene pauda pateicību arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, kuri aprūpēja Pēteri pēc iznešanas no meža.

"Paldies Jēkabpils slimnīcai, īpaši uzņemšanas nodaļas komandai. Lai Dievs Jums visiem atdara ar labu veselību un palīdzīgu roku, kad tas būs nepieciešams," rakstīts vēstulē.

Kad tika atrasts, Pēteris dziedāja, un vaicāja, vai atraduši viņu, jo izdzirdējuši, kā viņš dzied. Arī slimnīcā ik pa laikam padungo. Tāpēc prātā nāk Imanta Ziedoņa vārdi:

"Es jums saku: dziediet! Dziediet, kad jums ir labi. Bet visvairāk dziediet, kad jātiek pāri nejēdzībai. Dziediet acīs tam, kas jūs lamā. Gavilējiet savā pārākumā, kad jūs sit…

Kad jūs naktī pamostaties, lakstīgalas dzied. Redziet, ari naktī ir dziesma. Vai jūs dziedat tikai no rītiem tās saulainās? Bet dusmu dziesmas un izmisuma dziesmas, un uzbrukuma dziesmas? Jā, kur ir jūsu uzbrukuma dziesmas? Vai jūs jau esat uzvarējuši, ka dziedat tikai no rītiem? Vai uzvarēti, ka nedziedat nemaz?"