Pagaidām neviens no autobusa Rīga-Daugavpils pasažieriem, ar kuru brauca Covid-19 slimnieks, SPKC nav atsaucies

Autobuss. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Pagaidām Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) vēl nav vērsies neviens autobusa Rīga-Daugavpils, kurā 31. jūlijā brauca Covid-19 slimnieks, pasažieris, aģentūrai LETA sacīja SPKC pārstāve Ilze Arāja. 

Viņa piebilda, ka iepriekšējos gadījumos, kad tika lūgts atsaukties vilciena Rīga-Daugavpils, kā arī autobusu Rīga-Valka un Rīga-Liepāja pasažierus, cilvēki esot atsaukušies SPKC aicinājumam un sazinājušies ar epidemiologiem.

Jau ziņots, ka, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, epidemiologi noskaidrojuši, ka kāds Covid-19 slimnieks 31.jūlijā pārvietojies ar autobusu maršrutā Rīga-Daugavpils, kas izbrauca no galvaspilsētas plkst.18.05, tāpēc aicina atsaukties tā pasažierus.

Kā aģentūru LETA informēja SPKC, visiem pasažieriem, kas brauca minētajā reisā jāsazinās ar SPKC epidemiologu pa tālruni 67271738. Ja tiek novēroti saslimšanas simptomi, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāveic izmeklēšana uz Covid-19.

Centrā atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, varēs savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Uz augšu
Back