Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 13 cilvēki, Igaunijā - seši

Covid-19 analīžu veikšana.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 13 cilvēkiem, bet Igaunijā - sešiem, pirmdien paziņojusi Veselības ministrija.

Lietuvā inficēšanās ar šo vīrusu konstatēta kopumā 2265 cilvēkiem.

No 13 jaunatklātajiem gadījumiem deviņos gadījumos inficēšanās notikusi, kontaktējoties ar inficētām personām. Tostarp divi gadījumi saistīti ar uzliesmojumu Kauņas filharmonijas darbinieku vidū, kurā  kopējais inficēšanās gadījumu skaits sasniedzis piecus. Vēl divi gadījumi saistīti ar uzliesmojumu Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra darbinieku vidū.

Četros gadījumos pagaidām nav izdevies noskaidrot, kur notikusi inficēšanās. 

1670 cilvēkiem apstiprināta atveseļošanās.

Pagājušajā diennaktī veiktas 1364 analīzes, bet pavisam Lietuvā veiktas 553 388 analīzes.

Ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 Lietuvā miris 81 cilvēks, bet vēl 13 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits. Pagājušajā diennaktī slimība nav prasījusi jaunus upurus.

Apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 2158. Savukārt 1487 cilvēkiem apstiprināta atveseļošanās.

No pagājušajā diennaktī  konstatētajiem sešiem inficēšanās gadījumiem viens ir saistīts ar kādu iepriekš inficējušos cilvēku. Par pārējiem pieciem gadījumiem pagaidām nav skaidrības, kur notikusi inficēšanās.

Nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Igaunijā pagājušajā diennaktī nav reģistrēti. Pavisam Igaunijā ar šo slimību miruši 63 cilvēki.

Igaunijā kopumā veikti 126 738 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Svētdien veiktas 1120 analīzes.

Uz augšu
Back