Baltkrievijā trešo dienu pēc kārtas novērojamas nopietnas interneta problēmas

FOTO: pexels.com

Baltkrievijā lietotāji otrdien, 11. augustā, trešo dienu pēc kārtas saskaras ar nopietnām interneta problēmām.

Otrdien joprojām nevar piekļūt daudzām vietnēm ārpus nacionālā domēna .by zonas, nestrādā populāri sociālie tīkli, ziņojumapmaiņas lietotnes un meklētāji, ir problēmas piekļūt tiešsaistes servisiem, piemēram taksometra izsaukšanai vai laika prognozēm.

Tāpat nav piekļuves Baltkrievijas mediju lapām, kas pārtrauca darbu naktīs uz pirmdienu un uz otrdienu, kad valsts pilsētās notika protesti.

Prezidenta vēlēšanu dienā 9. augustā lietotāji ziņoja par problēmām ar piekļuvi arī valsts iestāžu, ministriju lapām, valsts ziņu aģentūrai "BelTA" un prezidenta mājaslapai.

Pirmdien valsts sakaru operators "Beltelekom" paziņoja, ka līdz dienas beigām plāno atjaunot pilnvērtīgu piekļuvi internetam. Kompānija norādīja, ka tiek novērotas "problēmas ar ārējiem kanāliem, liela noslodze".

Tikmēr prezidents Aleksandrs Lukašenko pirmdien paziņoja, ka varasiestādēm nav nekāda sakara ar interneta problēmām: to atslēdzot "no ārzemēm", lai izsauktu iedzīvotāju neapmierinātību.

Svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko izcīnījis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti.

Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā un citās valsts pilsētās naktī uz otrdienu turpinājās protesti pret Lukašenko, kas izvērsās sadursmēs ar drošības spēkiem.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Uz augšu
Back