Dienvidsudānā sadursmēs dzīvību zaudējuši 127 cilvēki

Karavīri Dienvidsudānā.

FOTO: Reuters/ScanPix

Dienvidsudānā Tondžas pilsētā karavīru un civilistu sadursmēs, kas notikušas, armijai veicot atbruņošanas operāciju, dzīvību zaudējuši 127 cilvēki, trešdien, 12. augustā, pavēstīja armijas pārstāvis sakariem ar presi.

Sadursmes sestdien notikušas, karavīriem veicot civilistu atbruņošanas operāciju apvidū, kur iepriekš pieredzēti starpkopienu konflikti, sacīja ģenerālmajors Luls Ruai Koangs.

Sešus gadus pēc pilsoņkara izraisīšanās un valstij joprojām nespējot izveidot funkcionējošu valdību, daudzas kopienas ir pamatīgi nodrošinājušās ar ieročiem, kas tiek paturēti bruņojumā, lai aizsargātos pret lopu zagļu sirojumiem.

Vardarbība Tondžā sākusies, kad vairākiem bruņotiem jauniešiem izraisījušās domstarpības ar karavīriem.

Sākotnējo bruņoto konfrontāciju izdevies pakļaut kontrolei, bet jaunieši tad mobilizējuši citus iedzīvotājus uzbrukumam armijas pozīcijām, skaidroja Koangs.

Sadursmēs dzīvību zaudējuši 45 karavīri un 82 vietējie jaunieši, sacīja armijas pārstāvis. 32 karavīri ievainoti.

Divi armijas virsnieki, kas bija iesaistīti "sadursmju izraisīšanā", aizturēti, un situācija Tondžā nomierinājusies, viņš piebilda.

Dienvidsudāna šobrīd atgūstas no sešus gadus ilgušā pilsoņkara, kas prasījis 380 000 cilvēku dzīvību, bet aptuveni miljons ticis pārvietots. Atbruņošanās joprojām ir nozīmīgs šķērslis normalizācijas ceļā.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Uz augšu
Back