Video ⟩ Netālu no Rīgas mežā nofilmēts lācis

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no Facebook video/Juris Jasikēvičs

Gaišā dienas laikā 50 kilometru attālumā no Rīgas Turkalnes mežos nofilmēts lācis. Ķepainis pieķerts medību kolektīva iekārtotā zvēru barotavā, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".

Apkaimes mednieki atzina, ka tik tuvu lācis sen nav manīts, un tas nozīmē, ka arī ogotājiem un sēņotājiem ir jāuzmanās, lai gan parasti lācis bēgot pirmais.

Tumšs lācis ar baltu apkakli labi redzams kamerā, kas novietota pie barotavas. Netipiski ir tas, ka lācis te manāms dienas laikā, parasti viņu aktivitātes laiks ir vakars un nakts. Mednieks Juris Jasikevičs, kura kamera sestdien, 15. augustā, fiksēja lāci, šodien par to vien runā.

Lācis noteikti šķērsojis grants ceļu, jo barotava atrodas netālu. Taču pēdas nemana. Visticamāk, tās pazudušas zem daudzajiem autoriepu nospiedumiem. Kamera mežā atrodas jau vairāk nekā mēnesi. Tā uzstādīta medību kolektīva "Kurmītis" teritorijā, lai būtu skaidrs, kādi dzīvnieki apkaimē mīt.

"Nu neticami! Es biju dzirdējis Latgales pusē, ka ir daudz lāču, šajā gadā nebija gaidīts. Ir satraukums. Jābūt piesardzīgākam," sacīja mednieks Mārtiņš Bramanis.

Lācis Latvijā ir aizsargājams dzīvnieks un šaut to ir aizliegts. Sastopot lāci, nevajadzētu tam skatīties acīs, tāpat nedrīkst griezt muguru. "Bet noteikti lācis jūs pirmais pamanīs mežā," teica Bramanis. "Es nebaidos. Tomēr dzīvnieks vairāk baidās no cilvēka," piebilda Jasikevičs.

Arī blakus esošā Tīnūžu medību kolektīva barotavas ir aprīkotas ar kamerām. Pagaidām tajās ķepainis nav manīts. Arī par kādiem uzbrukumiem apkaimes bišu stropiem ziņu nav, bet mednieki skaidroja, ka ogu un sēņu mežā ir daudz un lācim ēdamā esot pietiekami.

Pēdējo reizi ne pats lācis, bet tā darbi manīti pirms diviem gadiem, kad pie Kangaru kalniem mednieki atrada pilnībā nopostītu bebru māju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu