"Mums nav ne kopīga budžeta, ne arī kopīgu pasākumu." Kalvītis komentē hokeja PČ rīkošanu kopā ar Baltkrieviju

Aigars Kalvītis

FOTO: Publicitātes foto

Sarunā "Riga24" komentārus par 2021. gada hokeja pasaules čempionāta rīkošanu sniedzis Latvijas hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis.

Jau iepriekš Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš atklāja, ka Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) tikšot uzrunāta par citas rīkotājvalsts piemeklēšanu Baltkrievijas vietā. Kalvītis uz šo jautājumu skatās citādāk.

"Pirmkārt, hokeja čempionātu organizē IIHF. Otrkārt, ir jāsaprot, ka mums, LHF ir uzticēts organizēt vienu grupas turnīru Rīgā. Šis nav Minskas un Rīgas čempionāts. Mums nav ne kopīga budžeta, ne arī kopīgu pasākumu," skaidro LHF prezidents.

Kalvīts arī uzskata, ka nevajadzētu uzskatīt, ka sadarbība notiek ar Baltkrievijā valdošo varu: "Mēs esam uzņēmušies čempionātu rīkot Rīgā. Šo vienu apakšgrupu ar astoņām valstīm. Tur nav īsti nekāda sakara ar Baltkrieviju. Pie tam, līdz čempionātam ir atlikuši septiņi mēneši. Kāda būs Latvijas un hokeja sabiedrības reputācija, ja mēs tagad kaut kādu iemeslu dēļ pateiksim, ka negribam Rīgā šīs komandas redzēt."

Kalvītis arī neslēpa, ka visa turnīra rīkošanu uzņemties uz saviem pleciem vairs neesot iespējams: "Tās ir jaunas izmaksas un problēmas. Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc Rīgā nevarētu nospēlēt šo vienu grupu turnīru."

LHF prezidents gan uzsver, ka politisku iemeslu dēļ IIHF līdz šim nevienai valstij nav noņēmusi tiesības rīkot pasaules čempionātu hokejā, tomēr viņš atgādina, ka šādu lēmumu tiesīga pieņemt tikai pati IIHF. Tāpat Kalvītis neizslēdz iespējamību, ka čempionāta rīkošanas tiesības var pāriet tikai pie Minskas.

"Tā nebūs Latvijas valdība, kas to izdarīs. Tajā brīdī IIHF norīkos citu valsti. Vai vēl sliktāk - viņa pateiks: "Abas grupas rīkojam Minskā". Un tad Latvijas valstsvienībai būs jābrauc uz Minsku spēlēt. Mēs šobrīd tādā situācijā varam nonākt. Es nedomāju, ka tāds lēmums būs. Ja Latvija pēkšņi atsauks savas ambīcijas uz hokeja čempionāta rīkošanu, LHF viena pati šādu turnīru noorganizēt nevar. Valdība ir uzņēmusies vairākas rakstiskas garantijas pret IIHF par to, ka viņa mums palīdzēs rīkot šo turnīru," sacīja LHF prezidents.

Nobeigumā Kalvītis skaidroja, ka šis pavisam noteikti neesot naudas jautājums, jo daudz lētāk būtu organizēt čempionātu Rīgā nekā izmaksāt kompensācijas, ko paredzētu noslēgtās saistības.