Pk, 7.10.2022.

"Ludzas Zemes" žurnālistei Daukštei par nepatiesu un apkaunojošu ziņu izplatīšanu piespriež naudas sodu un kaitējuma atlīdzināšanu

Labots un papildināts
LETA
"Ludzas Zemes" žurnālistei Daukštei par nepatiesu un apkaunojošu ziņu izplatīšanu piespriež naudas sodu un kaitējuma atlīdzināšanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Foto: Unsplash

Daugavpils tiesa piespriedusi naudas sodu divu minimālo mēnešalgu jeb 860 eiro apmērā laikraksta "Ludzas Zeme" žurnālistei Anitai Daukštei, kas izplatījusi nepatiesas un apkaunojošas ziņas par prokurori Natāliju Gromu, noskaidroja aģentūra LETA.

Ģenerālprokuratūrā, neatklājot iesaistīto personu vārdus, aģentūrai LETA norādīja, ka apsūdzētā ar savām darbībām, proti, publicējot vairākus rakstus laikrakstā, kuros pausta patiesībai neatbilstoša informācija, cēla neslavu prokurorei. Žurnāliste tīši izplatījusi nepatiesu, apkaunojošu informāciju par to, ka prokurore nodarbojās ar nelikumīgām darbībām, ka prokurorei ir sakari ar noziedzīgās vides pārstāvjiem.

Tiesas nolēma apsūdzēto sodīt ar naudas sodu divu minimālo mēnešalgu apmērā, piedzīt procesuālos izdevumus, kā arī morālā un mantiskā kaitējuma kompensāciju par labu cietušajai.

Prokuratūrā arī neatklāja piedzīto kaitējuma kompensāciju, taču tiesā aģentūrai LETA apstiprināja, ka morālā kaitējuma kompensācija sastādīja 6000 eiro, bet mantiskā 700 - eiro, kas saistīta ar cietušās pārstāves sniegto juridisko palīdzību.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

Atvainojamies Anitai Daukštei (bijušajai NRA galvenajai redaktorei) par Jūsu fotogrāfijas kļūdainu pievienošanu šim rakstam.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu