ASV varasiestādes aiztur kādreizējo augsta ranga Trampa padomdevēju

ASV prezidents Donalds Tramps un Stīvs Banons 2017. gadā.

FOTO: AFP / Scanpix

ASV varasiestādes ceturtdien, 20. augustā, aizturējušas prezidenta Donalda Trampa bijušo politisko padomdevēju Stīvu Banonu, kas kopā ar trim citiem cilvēkiem tiek apsūdzēts par krāpšanos ar ziedojumiem.

Tīmekļa pūļfinansēšanas kampaņā "We Build the Wall" ("Mēs uzcelsim mūri") savākti vairāk nekā 25 miljoni dolāru, pavēstīja prokuratūra. Apsūdzētie solījuši, ka nauda tiks izmantota robžmūra būvniecībai, tomēr tie kampaņu izmantojuši, lai paši gūtu peļņu.

Apsūdzētie apkrāpuši vairākus simtus tūkstošus cilvēku, teikts Ņujorkas Dienvidu apgabala ASV prokuratūras paziņojumā.

Visi četri apsūdzētie aizturēti ceturtdien.

"Apsūdzētie apkrāpuši simtiem tūkstošiem ziedotāju, iedzīvojoties uz viņu intereses robežmūra būvniecībā, lai tiktu savākti miljoniem dolāru, melīgi izliekoties, ka visa šī nauda tiks tērēta būvniecībai," teikts ASV prokurores Odrijas Strausas paziņojumā.

Visi četri aizturētie apsūdzēti sazvērestībā, lai veiktu krāpšanos elektroniski, un sazvērestībā, lai veiktu naudas atmazgāšanu. Maksimālais sods katrā no apsūdzību punktiem ir 20 gadi cietumā.

Bijušais labējā medija "Breitbart News" izpilddirektors Banons vadīja Trampa priekšvēlēšanu kampaņas noslēguma posmu, bet Trampa prezidentūras sākumposmā viņš ieņēma Baltā nama vecākā stratēģa amatu.

Aktuālākās ziņas