Barnjē: Breksita vienošanās šajā stadijā šķiet mazticama

FOTO: Unsplash

Eiropas Savienības (ES) breksita sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē piektdien atzinis, ka ir satraukts par progresa trūkumu pēdējā breksita tirdzniecības sarunu raundā, vienlaikus brīdinot, ka vienošanās panākšanas šajā stadijā šķiet mazticama.

Ar šo brīdinājumu Barnjē nāca klajā pēc septītā tirdzniecības sarunu raunda, kurā atkal neizdevās panākt nekādu progresu attiecībā uz galvenajiem jautājumiem, arī zvejas tiesību un konkurences noteikumu jomā.

"Tie, kas cerēja, ka sarunas šonedēļ virzīsies uz priekšu raiti, ir vīlušies," sarunu raunda noslēgumā Briselē sacīja Barnjē.

"Un diemžēl arī es esmu atklāti vīlies un noraizējies, kā arī pārsteigts," viņš piebilda.

"Pārāk bieži šonedēļ bija sajūta, ka mēs virzāmies atpakaļ, nevis uz priekšu. Šajā stadijā vienošanās starp Apvienoto Karalisti un ES šķiet mazticama. Es vienkārši nesaprotu, kāpēc mēs izšķiežam savu dārgo laiku," norādīja ES sarunvedējs.

Nākamais sarunu raunds notiks Londonā 7.septembrī.

Savukārt Lielbritānija progresa vilcināšanā piektdien vaino ES.

Briseles uzstāšana, lai Londona akceptē ES rīcībpolitiku valsts palīdzības un zivsaimniecības jautājumos pirms darba pie citiem jautājumiem "progresa panākšanu padara nevajadzīgi sarežģītu", sacīja Lielbritānijas vecākais sarunvedējs Deivids Frosts.

Vienošanās panākšana joprojām ir iespējama, un tas ir Lielbritānijas mērķis, sacīja Frosts, vienlaikus brīdinot: "Ir skaidrs, ka to panākt nebūs viegli."

Pēdējās sarunas bija noderīgas, bet progress bija mazs", viņš piebilda, norādot, ka galvenie domstarpību punkti joprojām ir konkurences noteikumi un zvejas tiesības.

"ES joprojām uzstāj nevien uz to, ka mums ir jāakceptē ES valsts palīdzības un zivsaimniecības rīcībpolitikas kontinuitāte, bet ka par to ir jāpanāk vienošanās pirms jebkāds saturīgs darbs var tikt veikts jebkurā citā sarunu jomā, arī attiecībā uz juridiskajiem tekstiem," norādīja Frosts.

"Tas progresa panākšanu padara nevajadzīgi sarežģītu."

Lai gan Lielbritānija ES atstāja jau 31.janvārī, līdz gada beigām ilgst pārejas periods, kura laikā cita starpā jāpanāk vienošanās par jauno savstarpējās tirdzniecības līgumu.

Ja vienošanos neizdosies panākt, abu pušu attiecības tirdzniecībā turpmāk regulēs Starptautiskās tirdzniecības organizācijas (STO) noteikumi.

Kā vēsta mēdiji, britu amatpersonas par pēdējo termiņu, līdz kuram iespējams panākt vienošanos, uzskata 15. un 16.oktobri, kad paredzēts kārtējais ES samits.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Aktuālākās ziņas