RTU piedāvās individuālu studiju plānu īpaši talantīgiem vidusskolas absolventiem

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas Tehniskajā universitātē notiek dokumentu pieņemšana studijām 2018./2019. akadēmiskajam gadam.
Rīgas Tehniskajā universitātē notiek dokumentu pieņemšana studijām 2018./2019. akadēmiskajam gadam. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) uzsāk Latvijā vēl nebijušu projektu - Talantu programmu, lai inženierzinātņu studijām piesaistītu jaunos talantus no Latvijas reģionu skolām. Programmas atklāšana notiks 27. augustā plkst. 10.00 RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5.

Pirmie 23 absolventi no desmit Latvijas skolām un RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolventi šogad uzsāks studijas RTU, izmantojot jaunās Talantu programmas iespējas. RTU piedāvās jauniešiem individuālu studiju plānu, jo viņiem ir daudz plašākas un specifiskākas zināšanas eksaktajos priekšmetos nekā daļai viņu vienaudžu. Papildus viņiem būs iespēja pilnveidot savu personību un prasmes lekcijās un semināros, kā arī strādāt ar individuāliem mentoriem. RTU atbalsta jaunos talantus, lai pēc studijām viņi varētu darboties vai nu zinātnē, vai arī kļūt par izciliem inženierzinātņu speciālistiem, inovatoriem, uzņēmumu vadītājiem.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies Talantu programmas dalībnieki, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu jautajuumos Valdis Dombrovskis, RTU rektors Leonīds Ribickis, un par zinātnieka pieredzi jauniešiem stāstīs RTU Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks Kaspars Kalniņš.

"Esmu gandarīts piedalīties šīs iniciatīvas veidošanā, jo tieši jaunie talanti savas zināšanas ieguldīs Latvijas tautsaimniecībā un veidos gan Latvijas, gan Eiropas nākotni.

Talanta izkopšanā lielu daļu veido katra paša mērķtiecīgs darbs, tomēr ir vajadzīgs arī mērķtiecīgs atbalsts un padoms, lai jaunieši sasniegtu savus mērķus.

RTU Talantu programma palīdzēs Latvijas talantīgajiem jauniešiem sasniegt augstus mērķus zinātnē un pilnīgāk realizēt savu talantu Latvijas izaugsmei," uzskata V. Dombrovskis.

Talantu programmā izvēlēti dalībnieki ar izcilām zināšanām eksaktajos priekšmetos. Vispirms tika izvēlētas labākās skolas Rīgā, Pierīgā, Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē, balstoties uz fizikas, matemātikas un ķīmijas centralizēto eksāmenu vidējo vērtējumu un skolēnu sasniegumiem valsts mēroga olimpiādēs. Pēc tam skolas izvēlējās labākos 12. klases absolventus, kurus ieteikt studijām RTU.

"Mēs lepojamies, ka mūsu studentu rindas ir papildinājuši jauni talanti. Mums ir svarīgi Latvijā uzturēt jauniešu vēlmi studēt inženierzinātnes, tāpēc mēs īpaši atbalstām pašus talantīgākos, centīgākos un mērķtiecīgākos studentus, kuri turpinās pirms gandrīz 160 gadiem līdz ar RTU izveidošanu Latvijā iedibinātās inženierzinātņu tradīcijas," saka RTU rektors Leonīds Ribickis.

RTU paspārnē jau piecus gadus darbojas RTU Inženierzinātņu vidusskola, kur mācās eksaktajās jomās izcili jaunieši, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar inženierzinātnēm. IZV absolventi jau studē RTU pēc individuāla plāna.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu