Sv, 5.02.2023.

Spēlēšanās kopā ar mājdzīvnieku - kuras ir populārākās rotaļlietas četrkājainajiem mīluļiem?

Apollo.lv
Spēlēšanās kopā ar mājdzīvnieku - kuras ir populārākās rotaļlietas četrkājainajiem mīluļiem?
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay

Nav noslēpums, ka visiem četrkājainajiem draugiem patīk rotaļāties jebkurā vecumā, bet kā izvēlēties vispiemērotāko rotaļlietu tieši savam mīlulim? Portāls "Apollo"sazinājās ar zooveikala "PetCity" veterinārārsta asistenti Artu Veldri, lai noskaidrotu, kuras tad ir populārākās rotaļlietas mājas mīluļu vidū.

Populārākās rotaļlietas atpūtai ar četrkājaino draugu

Eksperte norādīja, ka visbiežāk cilvēki izvēlas attiecīga izmēra spēļu bumbiņas. Kādam dzīvniekam patīk auduma, kas līdzinās tenisa bumbiņām, bet citi dod priekšroku savītām virvēm.

"Tāpat kādam patīk gumijas bumbiņas, kas atlec. Citam tā var būt rotaļlieta kāda zvēra veidolā," skaidroja Veldre.

"Savukārt, ja runa ir par kaķiem, manuprāt, viņu iecienītākās rotaļlietas ir peles visdažādākajās krāsas," norādīja eksperte.

Laba izvēle esot arī bumbiņas, kas grab, vai kāds zvēriņš, kas čaukst. "Šobrīd populāras rotaļlietas ir tās, kurām klāt ir kaķumētra, kas viņiem izraisa pastiprinātu interesi par rotaļlietu un lielāku vēlmi ar to spēlēties."

Vai ir iespējams iegādāties rotaļlietas pludmalei?

Rotaļlietas pludmalei biežāk mēdz būt tādas, kuras paliek virs ūdens, ja rotaļas notiek ūdenī vai tā tuvumā. 

Reizēm suņu saimnieki izvēlas arī dažādus lidojošos šķīvīšus, kas arī ir jauka rotaļa pludmalē.

Kas būtu jāzina saimniekam pirms rotaļlietu iegādāšanās savam mīlulim?

Eksperte uzsver, ka noteikti saimniekam vajadzētu zināt, ar kādu rotaļlietu tieši vēlas iepriecināt savu četrkājaino draugu.

"Rotaļlietas noteikti katra ir savā veidā unikāla un neatkārtojama. Katrs ražotājs nodrošina savu kvalitāti un izturību," sacīja Veldre.

Ja saimnieks vēlas savam mīlulim izturīgu un kvalitatīvu rotaļlietu, tad ir jāapzinās, ka, to iegādājoties, cena būs atbilstoša kvalitātei.

"Ja vēlamies izturīgu bumbiņu, tad iesaku gumijas bumbiņas, kas noteikti kalpos ilgāk nekā auduma. Auduma rotaļlietas noteikti kalpos mazāku laiku. Un, protams, rotaļlieta ātrāk arī nolietosies, ja tiks izmantota visu cauru dienu," norādīja "PetCity" eksperte.

Suņu saimniekiem jāņem vērā, ka pēc kāda laiciņa būs jāiegādājas jauna rotaļlieta, jo ar vienu rotaļlietu nepietiks visai suņa vai kaķa dzīvei.

"Piemēram, kaķi bieži vien rotaļājoties savas mantas paslēpj kādā tikai viņiem zināmā vietā, vai arī tā paripo zem gultas vai skapja un gaida dienu, kad tiks pārbīdītas mēbeles," atklāja eksperte.

Veldre jaunajiem četrkājaino draugu īpašniekiem, kuriem vēl ir kucēni, iesaka iegādāties vairāku veidu rotaļlietas, lai saprastu, kuras radīs vislielāko interesi tieši jūsu mīlulim.

Vai dzīvniekiem var atšķirties gaume rotaļlietu ziņā? Kāpēc?

"Pavisam noteikti var. Kādam gribēsies, lai aizmet bumbiņu. Citam gribēsies, lai iedod pagraužamu virvi vai kādu dzīvniekam līdzīgu mantiņu, kuru pats savā nodabā var sagrauzt, vai, piemēram, interaktīvu vai intelektuālu rotaļlietu, kas suni nodarbina patstāvīgi arī laikā, kad saimnieks ir darbā, vai piemēram, strādā no mājām un ir nevaļīgs," sacīja eksperte.

Gan interaktīvajām rotalļietām, gan intelektuālajām rotaļlietām princips esot līdzīgs. Rotaļlietā tiek ielikts suņa iecienītākais kārums, tādējādi radot viņam interesi šo kārumu izdabūt.

Dažas rotaļlietas esot vieglāk saprotamas, citām jāpieliek neliela piepūle, lai tiktu pie kāruma.

""PetCity" veikalos ir visdažādākās rotaļlietas, un izvēle ir liela. Interaktīvās rotaļlietas ir dažādos līmeņos, sākot no vieglākā - bumbiņas, kurā iekšā ir labirints un sunim ir tikai jāripina bumbiņa, lai tiktu pie kāruma," atzīmēja Veldre.

Esot arī dažādi statīvi, kuri jāpabaksta ar degunu, vai arī ar ķepu jāuzsit. Visas interaktīvās rotaļlietas esot ne tikai lielāka laika aizpildīšana sunim, bet arī trenē dzīvnieka prātu, samazina brīžus, kad sunim ir garlaicīgi, kā arī palīdz mazināt destruktīvo uzvedību.

Savukārt kaķiem interese varot nebūt vispār vai arī ļoti reti. "Biežāk interesi rada spilgtākas rotaļlietas. Kādam kaķim var patikt pele, kas negrab, kādam vienkārši parasta, krāsaina bumbiņa, citam atkal tikai rotaļlietas, kuras grab. Var patikt rotaļāties tikai tad, ja saimnieks izrāda iniciatīvu rotaļai."

Vai ir sezonālas rotaļlietas, piemēram, tādas, kuras der tikai ziemā?

"Ziemā es noteikti ieteiktu vairāk rotaļāties ar gumijas mantiņām. Auduma ātri izmirkst un kļūst slapjas, kā arī, atstātas ārā, sasalst un, iespējams, ātrāk zaudē kvalitāti," norādīja eksperte

Vasarā esot pieejamas rotaļlietas, ar kurām var spēlēties ūdenī. Esot dažas, kuras varot pieliet ar ūdeni un sasaldēt, un vasaras karstākajās dienās sunim tās dot pagrauzt, lai atvēsinātos.

Kā atšķiras rotaļlietu cenas?

Rotaļlietu cenas visbiežāk atšķiroties ražotāja, kvalitātes un arī izmēra dēļ.

"Mazāka izmēra rotaļlietas būs ar zemāku cenu nekā lielāka izmēra, kas noteikti ir arī pašsaprotami, jo, lai izgatavotu rotaļlietu lielāku, izejmateriālu arī ir nepieciešams vairāk," skaidroja "PetCity" eksperte.

Tāpat, lai izgatavotu kvalitatīvāku rotaļlietu, kas kalpos vairāk gadu, tā tiks izgatavota no izturīgāka materiāla.

Ko darīt saimniekam, ja mīlulim jaunās rotaļlietas nešķiet interesantas un viņš ar tām nespēlējas?

Eksperte atklāja, ka dzīvniekam ir jārada interese par rotaļlietām un spēlēšanos ar tām. "Ar dzīvnieku ir jāpavada laiks un jāspēlējas ar viņu kopā. Tad ir lielāka iespēja, ka arī brīžos, kad paši darīsim citus darbus un nebūs brīva laika, suns spēs spēlēties ar savu mantiņu vienatnē."

Sunim esot jāpiesaista uzmanība rotaļlietai, sākumā var ielikt kādu kārumu, ja ir iespējams to izdarīt.

"Var likt viņam rotaļāties ar kopā ar saimnieku, piemēram, iedodot vai pametot bumbiņu. Visbiežāk dzīvnieks dod priekšroku rotaļām kopā ar saimnieku, kas ar laiku var izraisīt viņam interesi arī rotaļāties patstāvīgi," sacīja eksperte.

Visas iespējamās rotaļlietas atrodas zooveikalā "PetCity", kā arī veikala mājaslapā.

Raksts tapis sadarbībā ar "PetCity".

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu