P 10.05.2021.

Mārtiņam Rītiņam atgriežoties "Vincentā", tas atvērsies ar jaunu konceptu

Mārtiņš Rītiņš

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Šefpavāram Mārtiņam Rītiņam atgriežoties restorānā "Vincents", oktobra vidū tas atvērsies ar jaunu konceptu, apstiprināja Rītiņš.

Viņš atklāja, ka "Vincentā" atgriežas gan kā šefpavārs, gan kā līdzīpašnieks.

Interneta vietnē "Facebook" restorāna "Vincents" kontā Rītīņš norāda, ka jaunais "Vincents" būs dinamiskāks, mūsdienīgāks. "Tas nebūs tas smalkais gals, jo tā ir liela tēlošana, es negribu tēlot, es gribu būt es pats," skaidro šefpavārs.

Aģentūrai LETA Rītiņš atklāja, ka jaunajā konceptā "Vincents" būs klasiskā stilā un viesi varēs baudīt franču virtuvi. Patlaban restorānā notiek kapitālremonts un apmeklētājiem durvis tas vērs oktobra vidū.

Ieguldītās investīcijas Rītiņš patlaban neatklāja.

Kā ziņots, 2017. gada jūlijā "Vincenta" vadību pārņēma vīnzinis Raimonds Tomsons. Kā skaidroja Rītiņš, pēc 23 gadiem restorāna direktora un šefpavāra amatā ir izlēmis veikt izmaiņas savā dzīvē, tādēļ tolaik nodeva restorāna vadības grožus Tomsonam. Rītiņš restorānu vadīja kopš tā dibināšanas 1994. gadā.

Šī gada jūnija beigās ar Rītiņa un bijušā Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja Emīla Jakrina (S) līdzdalību izveidota kompānija SIA "Vincents restorānu serviss". Jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro, un tās kapitālā Jakrinam pieder 40%, kamēr Rītiņam, Monai Martinsonei un Andrim Riekstiņam katram pieder pa 20% kapitāldaļu. Vienlaikus "Vincents restorānu servisa" valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Rītiņš, kamēr valdes locekļu amatos iecelts Jakrins un Lolita Jēkabsone.

Jakrins šogad aprīlī tika iecelts par arhitektūras, projektēšanas un restorānu biznesa uzņēmuma SIA "Vincents" valdes priekšsēdētāju, savukārt augustā viņš reģistrēts kā uzņēmuma līdzīpašnieks.

"Vincents" 2019. gadā strādāja ar 1,8 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 331 932 eiro zaudējumus. Savukārt "Vincents" koncerns, kurā ietilpst arī mēbeļu un interjera biznesa uzņēmumi SIA "Vincents Inspira" un SIA "IVN Grupa", kā arī būvniecības ķīmisko piedevu ražotājs SIA "Vincents Polyline", 2019. gadā strādāja ar 4,706 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 281 176 eiro zaudējumus.

Kompānija "Vincents" reģistrēta 1991 .gadā, un tās pamatkapitāls ir 7868 eiro. Uzņēmums pieder Emīlam Jakrinam (39,01%), Gunai Eglītei (34,99%) un SIA "VAN G" (26%), kuras vienīgais īpašnieks ir Riekstiņš.