T, 28.09.2022.

SKPC: Mācību gada sekmīgai norisei izšķiroša ir vecāku atbildība

LETA
SKPC: Mācību gada sekmīgai norisei izšķiroša ir vecāku atbildība
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Tukšā mācību klase slēgtajā Ogres 1.vidusskolā Covid-19 izraisītās krīzes laikā, kad valstī izsludināta ārkārtas situācija, lai ierobežotu koronavīrusa izraisīto slimību ''Covid-19'' izplatību.
Tukšā mācību klase slēgtajā Ogres 1.vidusskolā Covid-19 izraisītās krīzes laikā, kad valstī izsludināta ārkārtas situācija, lai ierobežotu koronavīrusa izraisīto slimību ''Covid-19'' izplatību. Foto: Edijs Pālens/LETA

Covid-19 risku dēļ nākamais mācību gads būs ļoti sarežģīts un tā sekmīgai aizvadīšanai ļoti nozīmīga būs skolēnu vecāku atbildīga rīcība, šorīt Latvijas Radio uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Elīna Dimiņa.

Eksperte atzina, ka valstij ir svarīgi nodrošināt, lai bērni mācās un lai pēc iespējas mazāk ir traucēta vecāku darba dzīve, tomēr esot jāsaprot, ka nākamais būs ļoti sarežģīts mācību gads.

SPKC pārstāve īpaši vērsās pie vecākiem, aicinot viņus rūpīgi sekot līdzi bērnu veselības stāvoklim un nekādā gadījumā uz mācību iestādēm nesūtīt bērnus, kuriem ir kādu saslimšanu simptomi.

Savukārt lūgta vērtēt, vai nepastāv augsti Covid-19 izplatīšanās riski saistībā ar Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, Dimiņa pauda nostāju, ka Latvijas epidemioloģiskie dati neliek domāt, ka nevarētu rīkot vēlēšanas, ja vien cilvēki ievēros drošības pasākumus.

Kopumā speciāliste gan atzina, ka slimības izplatība atkal var iet plašumā un Latvijai var nākties atgriezties pie kādiem ierobežojumiem.

Situāciju īpaši sarežģītu padarīšot gadskārtējā gripas sezona, tāpēc eksperte īpaši aicināja riska grupas vakcinēties pret gripu.

Dimiņa pieļāva, ka var rasties apstākļi, lai Latvijā prasīt plašāk lietot sejas maskas, ko bieži kā iespējamu risinājumu Covid-19 izplatības ierobežošanai piesauc premjers Krišjānis Kariņš (JV). Ja Latvijā būs vērojama augsta un nekontrolēta slimības izplatība, tad var nākties domāt par to, lai cilvēkiem liktu lietot sejas maskas, atzina SPKC eksperte.

Seko mums arī Instagram un uzzini visu pirmais!  

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu