NBA un NBPA izslēgšanas turnīru vienojas atsākt sestdien

FOTO: Reuters/ScanPix

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīrs atsāksies sestdien, teikts līgas un NBA spēlētāju asociācijas (NBPA) kopīgajā paziņojumā.

Milvoki "Bucks" trešdien izlēma boikotēt izslēgšanas turnīra spēli pret Orlando "Magic". Šādu lēmumu izraisīja solidarizēšanās ar policijas Viskonsinas štata Kenošas pilsētā sašauto afroamerikāni Džeikobu Bleiku, kurš gūto muguras ievainojumu dēļ visticamāk visu atlikušo dzīvi būs paralizēts.

Tam sekoja spēļu atcelšana turpmākajās trīs dienās.

"Vakardien starp 13 komandu spēlētājiem, treneriem un komandu vadībām bija atklāta, pragmatiska un produktīva saruna par to, kādus kopīgus soļus mēs spersim, lai atbalstītu sociālo taisnīgu un rasu vienlīdzību. Visas puses piekrita izslēgšanas turnīru atsākt 29.augustā," teikts paziņojumā.

Izslēgšanas turnīra atsākšana panākta ar nosacījumu, ka NBA un spēlētāji nekavējoties viedos apvienību sociālās vienlīdzības nostiprināšanai. Tajā pārstāvji no basketbolistu vidus, treneri un komandu vadītāji vērsīs uzmanību uz plašu problēmu loku, tajā skaitā uzlabojot vēlēšanu pieejamību un pilsonisko aktivitāti, kā arī atbalstīs policijas un krimināltiesību reformu.

Tāpat vienošanās paredz, ka katrā pilsētā, kur komandām pieder arēnas, kluba vadība sadarbībā ar vietējām vēlēšanu komitejas amatpersonām izveidos iecirkņus 2020.gada prezidenta vēlēšanām. Puses arī vienojušās par to, ka katrā NBA izslēgšanas turnīra spēlē būs reklāmas, kas veicinās pilsonisko aktivitāti nacionālajās un lokālajās vēlēšanās, kā arī pievērsīs uzmanību balsošanas pieejamībai.

NBA protestam vēlāk sekoja Sieviešu nacionālā basketbola asociācija (WNBA) un daļēji arī Amerikas beisbola līga (MLB), Amerikāņu futbola līga (NFL) un ASV futbola līga (MLS). Kā pēdējā no Ziemeļamerikas profesionālajam līgām protestam pievienojās Nacionālā hokeja līga (NHL), kas atcēla ceturtdien un piektdien paredzētās Stenlija kausa spēles.

Redaktors iesaka