Vēlēšanās varētu nepiedalīties "Saskaņā" vīlušos vēlētāju daļa, komentējot zemo rīdzinieku aktivitāti, pieļauj eksperts

LETA
Vēlēšanās varētu nepiedalīties "Saskaņā" vīlušos vēlētāju daļa, komentējot zemo rīdzinieku aktivitāti, pieļauj eksperts
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas. Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Iespējams, ka vēlēšanās nepiedalīsies tā "Saskaņas" vēlētāju daļa, kas partijā ir vīlusies, komentējot salīdzinoši zemo rīdzinieku aktivitāti Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, pauda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Jānis Ikstens.

Pēc eksperta paustā, skaidri ir redzams, ka līdzdalība, salīdzinot ar 2017.gada domes vēlēšanām, ir zemāka. Viņa ieskatā, nekas arī neliecina, ka tā varētu uzlaboties un kļūt lielāka. Ikstens pieļāva iespēju, ka daļu cilvēku atbaida lietus, kas sākās pēcpusdienā. Tāpat viņš neizslēdza varbūtību, ka daļa "Saskaņas" vēlētāju uz vēlēšanām neaizies.

"Protams, to rādīs vēlēšanu rezultāti un par tiem pagaidām ir pāragri spriest. Manuprāt, "Saskaņas" vēlētāju vidū ir kaut kāds atslābums un neapmierinātība, pat vilšanās," sacīja Ikstens.

Runājot par tā saucamo latvisko partiju atbalstītāju iespējamu lielāku aktivitāti, eksperts norādīja, ka dati, kas bija pieejami ap plkst.12, ļāva izteikt tādu minējumu.

Jautāts, kā cilvēku salīdzinoši mazā aktivitāte ietekmēs vēlēšanu rezultātus, Ikstens sacīja, ka tradicionāli tas nozīmē, ka cietīs tās partijas, kurām ir mazāk motivēts un disciplinēts vēlētājs. Šajās vēlēšanās, viņaprāt, tas attieksies uz partiju apvienību "Jaunā Vienotība", "Zaļo un zemnieku savienību" un uz "Attīstībai/Par!".

Runājot par vēlētāju aktivitāti pēc plkst. 16, Ikstens uzsvēra, ka, skatoties vēsturiski, dienas pusē nekāds milzīgais uzrāviens nebūs un "diez vai mēs varam cerēt uz milzīgiem brīnumiem".

Tikmēr sociālajā tīklā "Twitter" Ikstens dalījās ar prognozi, ka līdzdalība nepārsniegs 50% un būs vēl zemāka nekā 1997. gadā, kad tā sasniedza 49,58%.

Foto: Vēlētāji atdod balsis Rīgas nacionālajā bibliotēkā

LETA jau vēstīja, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās līdz plkst.16 nobalsojuši kopumā vairāk nekā 138 600 vēlētāju jeb 32,79% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CKV) publiskotā informācija.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā durvis vēruši 156 balsošanas iecirkņi. Šodien iespējams novēlēt līdz plkst. 22. Pirms tam no 26. līdz 28. augustam norisinājās iepriekšējā balsošana. Šoreiz rīdziniekiem ir iespēja balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Balsošanas dokuments Rīgas domes vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiek likts, un principa "viens vēlētājs - viena balss" nodrošināšanai tiek lietoti vēlētāju saraksti.

Foto: Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas Bolderājā

Rīgas domes vēlēšanām iesniegti 15 kandidātu saraksti, un uz iekļūšanu Rīgas domē kopumā pretendē 707 kandidāti.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu