Pk, 7.10.2022.

Minskā notiek sieviešu solidaritātes gājiens. Varasiestādes ārzemju žurnālistiem anulē akreditāciju

Minskā notiek sieviešu solidaritātes gājiens. Varasiestādes ārzemju žurnālistiem anulē akreditāciju
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Sieviešu gājiens Minskā.
Sieviešu gājiens Minskā. Foto: Reuters/ScanPix

Minskā sestdien aptuveni 10 000 sieviešu devušās solidaritātes gājienā, apliecinot atbalstu varas iestāžu vardarbībā cietušajiem un aizturētajiem līdzpilsoņiem.

Sievietes, kas tērptas lielākoties Baltkrievijas brīvības karoga krāsās - baltā un sarkanā - soļo pa galvaspilsētas Neatkarības prospektu, pieprasot izmeklēt demonstrantu piekaušanas faktus, atbrīvot politisku iemeslu dēļ aizturētos un ieslodzītos un sarīkot valstī jaunas vēlēšanas.

Gājienam seko drošības struktūru tehnika, milicija brīdina, ka protesta akcija ir nelikumīga. Sievietes netiek aizturētas, taču slēgtas vairākas ielas un metro stacijas un ziņots par atsevišķu vīriešu aizturēšanu.

Tiešraides laikā aizturēti "Radio Brīvība" Baltkrievijas redakcijas žurnālisti, ziņots arī par "Deutsche Welle" žurnālista aizturēšanu.

Baltkrievijas varas iestādes sestdien anulējušas akreditāciju vairāku ārvalstu mediju žurnālistiem, kas atspoguļojuši protestu norisi pēc 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām; ziņots arī par vairāku žurnālistu aizturēšanu.

Kā pavēstījusi Baltkrievijas Žurnālistu asociācija, akreditācija anulēta raidsabiedrību ARD, “Deutsche Welle”, BBC, ziņu aģentūru AP, AFP un "Reuters“, AFP, raidstacijas "Radio Brīvība" un citu mediju pārstāvjiem.

Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Anatolijs Glazs norādījis, ka akreditācija anulēta "pēc Baltkrievijas Republikas Drošības padomes Starpresoru informācijas drošības komisijas pieprasījuma", bet nav minējis konkrētu žurnālistu skaitu, uz kuriem attiecināts šis lēmums.

Vācijas mediji vēsta, ka Baltkrievijas drošības spēki pie viesnīcas aizturējuši trīs ARD pārstāvjus, kas naktī noturēti milicijas iecirknī. No rīta viņi atbrīvoti un divi Krievijas pilsoņi, uzņemšanas grupas locekļi, izraidīti uz Krieviju, bet producents, kas ir Baltkrievijas pilsonis, pirmdien stāsies tiesas priekšā, ziņo Vācijas reģionālā raidsabiedrība WDR.

Krievijas vēstniecība Baltkrievijā savukārt paziņojusi, ka akreditācija anulēta arī diviem krievu žurnālistiem, kas pārstāv aģentūru "Associated Press".

Jau ziņots, ka ceturtdien Minskā protesta akcijas laikā tika aizturēti vairāk nekā 50 žurnālisti. Kā paziņojis Krievijas vēstnieks Minskā Dmitrijs Mezencevs, 28. augustā "Baltkrievijas tiesībsargājošās iestādes Minskā veikušas pārbaudi, lai noskaidrotu vairāku  šobrīd republikas teritorijā strādājošu ārvalstu plašsaziņas līdzekļu darbinieku personību".

Četri Krievijas žurnālisti atstājuši Baltkrievijas teritoriju un ieradušies Krievijā, vēsta šīs valsts mediji.

Jūlija beigās Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko jau piedraudēja, ka ārvalstu mediju žurnālisti var tikt izraidīti no Baltkrievijas. Viņš norādīja, ka Ārlietu ministrijai būtu jāanulē akreditācija žurnālistiem, kuri "aicina cilvēkus uz maidaniem".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu