Latvijas U-21 futbolisti izlaiž divu vārtu pārsvaru un cīnās neizšķirti ar Serbiju

Latvijas U-21 futbola izlase piektdien Jelgavā 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā cīnījās neizšķirti 2:2 (2:0) ar vienaudžiem no Serbijas.

Latvijas izlases labā vārtus guva Kristaps Liepa un Marko Regža.

Latvieši vadībā izvirzījās spēles septītajā minūtē, kad pēc Jāņa Grīnberga izpildītā stūra sitiena pretinieku vārtsargs Marko Iličs pieļāva kļūdas, kas Liepam ļāva panākt 1:0. Deviņas minūtes vēlāk Dmitrijs Zelenkovs soda laukumā apspēlēja pretinieku aizsargu un piespēlēja Regžam, kurš dubultoja mājinieku pārsvaru.

Puslaika pēdējā piecminūtē gan Liepam, gan Regžam bija iespēja vēlreiz izcelties, taču rezultāts palika nemainīgs. Otrā puslaika sākumā, 50.minūtē, pēc soda sitiena Erhans Mašovičs vienus vārtus atguva. Turpinājumā, 65.minūtē, pēc mājinieku pārkāpuma soda laukumā Luka Adžičs realizēja "pendeli" un izlīdzināja rezultātu - 2:2.

Minūti vēlāk viens pret pretinieku vārtsargu izgāja Kaspars Kokins, kura sisto bumbu Iličs atvairīja. Latvijas uzbrucējs ar atmugurisku salto vēlreiz centās pārspēt pretiniekus, bet bumba lidoja garām vārtiem. 13.minūtes pirms pamatlaika beigām Kokins krita pretinieku soda laukumā, taču tiesneša svilpe klusēja.

Pamatlaika pēdējās minūtēs un kompensācijas laikā serbiem bija iespējas izraut uzvaru, taču Latvija neizšķirtu nosargāja. Uzdevumu augstumos bija arī vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs.

Otrdien turpat Jelgavā latvieši eksaminēs vienaudžus no Igaunijas. Sekojot UEFA sanitārā protokola noteikumiem, abi mači norisināsies aiz skatītājiem slēgtām durvīm.

Aleksandram Basovam šī bija debijas spēles pie Latvijas U-21 izlases stūres. Viņš uz izlasi izsaucis 23 futbolistus, no kuriem ārzemēs savas prasmes kaldina pieci - Vjačeslavs Kudrjavcevs, Roberts Veips, Dāvis Dāvids Sprūds, Aleksejs Saveļjevs un Dmitrijs Zelenkovs. Pārējie spēļu praksi krāj Latvijas futbola virslīgā, kur redzamākais ir uzbrucējs Raimonds Krollis, kurš gan piektdien pievienojās nacionālajai izlasei un svētdien palīdzēs tai UEFA Nāciju līgā.

Tikmēr Serbijas U-21 izlasē sapulcējušies futbolisti no Eiropā pazīstamiem klubiem, taču vadošie spēlētāji mačā Latvijā nepiedalījās.

Pagājušā gada septembrī Latvijas U-21 izlase vēl Daiņa Kazakeviča vadībā viesos pret Serbiju cīnījās neizšķirti 1:1, bet oktobrī Igaunijā tika piedzīvots nepatīkams zaudējums ar rezultātu 1:2.

Kopvērtējumā pirmo vietu ar 14 punktiem sešās spēlēs ieņem Krievija, desmit punkti piecos dueļos ir Polijai, pa astoņiem punktiem piecos un septiņos mačos ir Bulgārijai un Serbijai, bet pa trim punktiem piecās un sešās cīņās - Igaunijai un Latvijai.

Latvijas U-21 izlases kandidātu loks dalībai 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā:

vārtsargi - Vjačeslavs Kudrjavcevs (Olštinas "Stomil", Polija), Rūdolfs Soloha ("Valmiera"), Nils Toms Puriņš ("Riga");

aizsargi - Ivo Minkevičs ("Jelgava"), Emīls Birka, Roberts Ķipsts (abi - "Metta"), Roberts Veips ("Sampdoria", Itālija), Dmitrijs Litvinskis ("Ventspils"), Dāvis Dāvids Sprūds (Rosportas "Victoria", Luksemburga), Dāvis Cucurs ("Daugavpils"), Daniels Balodis ("Valmiera");

pussargi - Vladislavs Soloveičiks, Jānis Grīnbergs (abi - "Jelgava"), Aleksejs Saveļjevs (Veronas "Hellas", Itālija), Kristaps Liepa ("Valmiera"), Maksims Toņiševs, Raivis Ķiršs (abi - "Daugavpils"), Dmitrijs Zelenkovs ("Empoli", Itālija), Kristers Čudars ("Liepāja"), Renārs Varslavāns (RFS), Rihards Ozoliņš ("Metta");

uzbrucēji - Marko Regža ("Daugavpils"), Kaspars Kokins ("Ventspils"), Raimonds Krollis ("Metta").