P, 15.08.2022.

Jauna informācija par Teherānā notriekto Ukrainas lidmašīnu

LETA
Jauna informācija par Teherānā notriekto Ukrainas lidmašīnu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: MORTEZA NIKOUBAZL/SIPA/Scanpix

Irāna risinās sarunas par kompensāciju izmaksu janvārī notriektās Ukrainas pasažieru lidmašīnas upuru radiniekiem, trešdien paziņoja nacionālās aviācijas pārvaldes vadītājs Turadžs Degani-Zangane.

Viņš ziņu aģentūrai IRNA pavēstīja, ka Irāna ir atvērta kompensāciju izmaksai 176 upuru tuviniekiem, balstoties uz starptautiskajām normām, un uzaicinājusi iesaistītās valstis uz sanāksmi Teherānā 18.oktobrī.

Līdz šim Irāna noraidīja iespēju maksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Ukrainas pasažieru lidmašīna "Boeing 737" ar 176 cilvēkiem nogāzās 8.janvārī pie Teherānas dažas stundas pēc Irānas raķešu trieciena ASV bāzēm Irākā, kas bija sarīkots, atbildot uz 3.janvārī notikušo ASV gaisa spēku triecienu Irākā, kurā tika nogalināts Irānas ģenerālis un vēl deviņi cilvēki.

11.janvārī Teherāna atzina, ka kļūdas dēļ Ukrainas lidmašīnu notriekusi Irānas Revolucionārā gvarde.

Visi 176 cilvēki, kas atradās lidmašīnā, gāja bojā.

Jūlija vidū publiskotajā Irānas noslēguma ziņojumā par avāriju teikts, ka kļūdaini noregulēts radars pretgaisa aizsardzības sistēmā bijusi galvenā "cilvēka kļūda", kas novedusi pie Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanas.

Irānas Ārlietu ministrija jūlijā "principā" piekrita segt Ukrainai nodarītos zaudējumus, bet norādīja, ka vēl ir vairāki tehniski un juridiski šķēršļi, kas jāatrisina.

Irāna ir nosūtījusi Francijai lidmašīnas "melnās kastes".

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu