Aktīvisti mudina 2022. gada Ziemas olimpiskās nerīkot Pekinā

FOTO: Reuters/ScanPix

Vairāk nekā 160 cilvēktiesību aizsardzības organizāciju kopīgā vēstulē Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) priekšsēdētājam mudinājušas komiteju pārskatīt lēmumu par 2022.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu Pekinai, ņemot vērā situāciju Ķīnā cilvēktiesību jomā.

Ķīna pēdējā laikā pakļauta arvien liekākam starptautiskam nopēlumam saistībā ar tās politiku pret uiguriem Siņdzjanā un jauno drošības likumu Honkongā.

"SOK ir jāatzīst, ka olimpiskajam garam un olimpisko spēļu reputācijai tiks nodarīts vēl lielāks kaitējums, ja vienkārši tiks ignorēta arvien smagākā cilvēktiesību krīze visos reģionos, kas atrodas Ķīnas kontrolē," teikts vēstulē.

Pateicoties prestižam, kas iegūts ar 2008.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, Ķīnas valdība savā politikā kļuvusi drošāka, arī ar programmām, kas vērstas pret Siņdzjanas uiguriem un citām etniskajām minoritātēm, teikts vēstulē.

Vēstuli parakstījušas uiguru, tibetiešu, mongoļu un Honkongas cilvēktiesību organizācijas, kas ir bāzētas Āzijā, Eiropā, Ziemeļamerikā, Āfrikā un Austrālijā.

Pagājušajā mēnesī viena no prominentākajām uiguru tiesību organizācijām - Pasaules Uiguru kongress - vērsās pie SOK ar līdzīgu aicinājumu saistībā ar, kā norādīja organizācija, noziegumiem pret cilvēci, ko Pekina pastrādājusi Siņdzjanā.

SOK atbildēja, ka tā saglabā neitralitāti politiskos jautājumos, un norādīja, ka ir saņēmusi garantijas no Ķīnas varasiestādēm, ka tās respektēs olimpiskās hartas principus.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!