S 17.04.2021.

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu lietā par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumiem

Atkritumi. Ilustratīvs foto.

FOTO: Pixabay

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi lietu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumiem un izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, ko veikusi atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība. Šī atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība radījusi būtisku kaitējumu dabas videi un Latvijas Republikas saimnieciskajām interesēm vairāk nekā 4 miljonu eiro apmērā.

2020. gada septembrī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Valsts vides dienesta Ventspils reģionālo vides pārvaldi un Specializēto vairāku nozaru prokuratūru pabeidza izmeklēšanu lietā, kas kvalificēta pēc Krimināllikuma 99. panta otrās daļas un 218. panta otrās daļas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm, par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumiem un izvairīšanos no Dabas resursu nodokļa nomaksas.

Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība, kas veica atkritumu apsaimniekošanu laika periodā no 2019.gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. martam, pārkāpjot atkritumu apsaimniekošanas noteikumus, radīja būtisku kaitējumu dabas videi un Latvijas Republikas saimnieciskajām interesēm 4 056 788,89 eiro apmērā un izvairījās no Dabas resursu nodokļa nomaksas 971 822,06 eiro apmērā.

Kriminālprocesa ietvaros četrām personām ir piemērots aizdomās turētās personas statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Pret minēto atkritumu apsaimniekošanas sabiedrību uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu.

Pierādījumi par personu saistību ar inkriminētajām noziedzīgām darbībām (atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšana un izvairīšanās no nodokļu nomaksas) tika nostiprināti un šī gada septembrī krimināllieta tika nodota Specializētai vairāku nozaru prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!