"Al-Qaeda" draudējusi Francijas žurnālam "Charlie Hebdo", kas atkārtoti publicējis Muhameda karikatūras

Šiītu kaujinieki Irākā

FOTO: EPA/AFI

Starptautiskā teroristu organizācija "Al-Qaeda" draudējusi ar uzbrukumu Francijas satīras žurnālam "Charlie Hebdo", kas atkārtoti publicējis pravieša Muhameda karikatūras, kas izraisīja sašutumu musulmaņu pasaulē 2005. un 2006.gadā.

Žurnāls pārpublicēja karikatūras 2.septembrī, kad Francijā sāka tiesāt uzbrukumu "Charlie Hebdo" redakcijai 2015.gadā sarīkojušo teroristu domājamos līdzzinātājus.

ASV organizācija SITE, kas veic ekstrēmistu tīmekļa aktivitāšu monitoringu, šodien ziņoja, ka "Al-Qaeda" savā publikācijā "One Ummah" brīdinājusi "Charlie Hebdo", ka tas kļūdās, ja uzskata, ka 2015.gada uzbrukums nevar atkārtoties.

"Al-Qaeda" paziņojusi, ka Francijas prezidentam Emanuelam Makronam tai ir tāda pati vēsts, kāda bija viņa priekštecim Fransuā Olandam, kurš bija prezidents 2015.gadā.

Teroristu organizācija norādījusi, ka Makrons devis zaļo gaismu karikatūru pārpublicēšanai.

2015.gada 7.janvārī brāļi Šerifs un Saīds Kuaši Parīzē "Charlie Hebdo" redakcijā noslepkavoja 12 cilvēkus, arī pazīstamus žurnāla karikatūristus. Dienu vēlāk brāļu paziņa Amedijs Kulibali netālu no Francijas galvaspilsētas noslepkavoja ceļu policisti, bet 9.janvārī Parīzē košera preču veikalā - vēl četrus cilvēkus.

Šīs slepkavības Francijā bija pirmie uzbrukumi islāmistu teroraktu virknē 2015. un 2016.gadā, kuros nogalināti tika vairāk nekā 230 cilvēki. Par vairākiem atbildību uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts".

Parīzē 2.septembrī sāka tiesāt 14 cilvēkus, kas apsūdzēti par atbalsta sniegšanu islāma ekstrēmistiem, kuri sarīkoja uzbrukumus "Charlie Hebdo" redakcijai un košera preču veikalam.