P 10.05.2021.

Jaunietim par viltus ziņu publicēšanu par Covid-19 izplatību Cēsīs piespriež piespiedu darbu

Dators. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa piemērojusi piespiedu darbu kādam jaunietim, kurš internetā publicējis viltus ziņas, tostarp par it kā Covid-19 izplatību Cēsīs, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Tiesa apstiprinājusi prokurores noslēgto vienošanos par sodu un personai piemērotas 260 stundas piespiedu darba.

Jau ziņots, ka policija šogad februārī paziņoja, ka kāda persona interneta vietnē apzināti izplata ar drošības apdraudējumu saistītas nepatiesas ziņas, proti, interneta vietnē "www.aumytests.net" tika publicētas vairākas viltus ziņas.

Persona interneta vietnē bija uzrakstījusi, ka "Cēsīs reģistrēti pirmie koronavīrusu inficēšanās gadījumi; cilvēkus lūdz uzmanīties!", kas izraisīja plašu sabiedrisko rezonansi un ietekmēja valsts un pašvaldību iestāžu darbu.

Minētie apgalvojumi neatbilda patiesībai, jo konkrētajā periodā oficiāli netika reģistrēts neviens saslimšanas gadījums. Valsts policija iepriekš norādīja, ka minētās viltus ziņas, kas bija saistītas ar veselības drošības apdraudējumu, sabiedrībā radīja būtisku satraukumu un nedrošības sajūtu, kā arī traucēja valsts un pašvaldību iestāžu darbu veselības aizsardzības jomā.

Kriminālprocesā tika veiktas procesuālās darbības, kā arī īstenota starptautiskā sadarbība ar ārvalstu kompetentajām iestādēm. Tā rezultātā ātri izdevās lokalizēt vietnes reģistrāciju, servera atrašanās vietu un citu informāciju, kas ļāva identificēt un lokalizēt šo viltus ziņu autoru, skaidroja likumsargi.

Izmeklēšanas laikā likumsargi aizturēja 2001. gadā dzimušu jaunieti, kurš bija veicis minētās noziedzīgās darbības, proti, izveidojis viltus ziņas un izvietojis tās interneta vietnē. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par krāpšanu internetā. 

Krimināllikums par huligānismu paredz brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.