Ārvalstīs iecienīti Latvijā ražoti bezkontakta dezinfekcijas stendi

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Labi izskatās, nepieciešami un plaši pieprasīti – tā var īsumā raksturot Latvijas kompānijas izgatavotus bezkontakta dezinfekcijas stendus, kas guvuši atzinību ne tikai mūsu valstī, vēstī TV3 raidījums "900 sekundes".

Stendi ir pamatīgi, tie ir veidoti no metāla. Metāla karkass ir nerūsējošais tērauds. Tērauds izmantots, jo kompānija "Disinfeq Latvia" ar metālu strādāja vēl pirms dezinfekcijas stendu ražošanas.

"Uz Angliju, Franciju, Vāciju sūtījām metāla dizaina galdus, ugunsgaldus un tādas lietas, un tas faktiski apstājās martā," stāsta "Disinfeq Latvia" vadītājs Aivars Kleinbergs.

Pavasarī Covid-19 pandēmija pārtrauca daudzu uzņēmumu ierastos darbus. Aivars Kleinbergs kopā ar kolēģiem ātri vien saprata, ka daudzviet trūkst kvalitatīvu dezinfekcijas stendu.

"Faktiski vienā naktī uzzīmējām to zīmējumu," viņš saka.

Ļoti ātri tika izstrādāts jaunā stenda dizains, kas paredz to, ka liekais šķidrums tiek savākts, stendam ir augstvērtīgs dizains un svarīgi, ka tas ir drošs lietotājiem, tāpēc to uzstāda skolās.

"Viss, kas notek, tas notek savākšanas tvertnē, papildus arī ir LED apgaismojums, lai jaunieši pievērš uzmanību. Mēs šobrīd izstrādājam aplikāciju, aplikācijā varēs nomainīt LED apgaismojumu, šķidruma padevi – ieslēgt, izslēgt attālināti, redzēt cik šķidrums palicis," skaidro Kleinbergs.

Pirmo statīvu iegādājās Latvijas Nacionālā bibliotēka, viņiem svarīgi bija, ka stends ražots Latvijā. Šajā neilgajā laikā izturīgo un parocīgo bezkontakta dezinfekcijas stendu izmanto jau vairākās valstīs ārpus Latvijas.

"Mēs ļoti ātri atradām sadarbības partneri Spānijā arī Anglijā, Lielbritānijā un Īrijā, tur mums ir atvērtas filiāles. Un arī mērķējam uz Ameriku, ir pārrunas arī uz austrumiem," stāsta kompānijas vadītājs.

Ja vien klients neizvēlas citu, tad parasti stendam tiek lietots jaunizstrādāts dezinfekcijas līdzeklis, kas arī ir izstrādāts Latvijā. Bezkontakta stendu ražotāji apzināti cenšas pēc iespējas izmantot Latvijā ražotas sastāvdaļas.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!