"Mums noteikti izdevīgāks ir nīderlandiešu piekoptais spēka stils." Krista Paegle pēc pirmā zaudējuma Jūrmalā

Krista Paegle

FOTO: Vadims Morozovs

Latvijas duetam Krista Paegle/Kristīne Briede pirmajā Eiropas čempionāta pludmales volejbolā spēlē pretinieču piekoptais spēles stils bija parocīgs, pēc sarunā ar ziņu aģentūru LETA mača teica Paegle.

Turnīrā ar 26.numuru izliktais Latvijas duets Paegle/Briede pirmajā spēlē šajā čempionātā ar 0-2 (13:21, 17:21) piekāpās Eiropas eksčempionēm Sannei Keizerei un Madeleinai Mepelinkai, kuras Jūrmalā spēlē ar septīto numuru.

"Labākajam Latvijas duetam Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un mūsu šodienas pretiniecēm ir savādāks stils, Graudiņa uzbrūk lielākā augstumā, bet nīderlandietes spēlē spēka spēli," lūgta salīdzināt divu iepriekšējo gadu Eiropas čempioņu spēles stilu, saka Briede.

"Mums noteikti izdevīgāks ir nīderlandiešu piekoptais spēka stils," piebilst Paegle.

Sportistes atklāja, lai arī ciests zaudējums, laukumā izdevās īstenot teju visu, pie kā iepriekš strādāts treniņos.

"Ko pirms spēles bijām iedomājušās, tas arī izdevās. Spēlējām, kā ar treneri bijām runājušas," par maču saka Briede, piebilstot, ka Kristai reizēm bija ļoti labs bloks. Savukārt Paegle norāda, ka Briedei vairākkārt izcili izdevās nospēlēt aizsardzībā.

Par to, ka pretī ir 2018.gada Eiropas čempiones, volejbolistes pat neiedomājās. "Vairāk domājām par savu spēli," saka Briede, piebilstot, ka domāšana par pretiniecēm tikai pasliktina spēli.

Rīt mačā par trešo vietu grupā latvietes tiksies ar Vācijas duetu Kima Bērensa/Sinja Tilmane, kuras izsētas ar desmito numuru.

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā Jūrmalā notiek no 15. līdz 20.septembrim. Turnīrs pa 32 pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē pulcē labākos Eiropas pludmales volejbola vīriešu duetus no 16 valstīm un sieviešu duetus no 13 valstīm.

Turnīrs Covid-19 pandēmijas dēļ pretendē uz viena no sezonas spēcīgākajiem turnīriem dalībnieku ziņā statusu pasaulē.

Kaut gan olimpiskais rangs saistībā ar Covid-19 pandēmiju tika iesaldēts šī gada 16.martā, tradicionāli Eiropas čempionāts ir viens no turnīriem, kurā komandas cīnās par olimpiskā ranga punktiem.

Volejbolisti cīnīsies arī par kopējo balvu fondu 200 000 eiro apmērā.

Lēmums par sacensību organizēšanu Latvijā tika pieņemts Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) 2020.gada 7.jūlija valdes sēdē.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā Jūrmalā 2017.gadā par vicečempioniem kļuva Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. 2017.gada augustā Šmēdiņš ar Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet pārsteidzoši augsto piekto vietu izcīnīja Graudiņa un Kravčenoka, kā arī Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu.

Šogad Jūrmalā vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām, taču šis turnīrs koronavīrusa pandēmijas dēļ tika pārcelts uz nākamo gadu.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!

Uz augšu
Back