Pieaugot Covid-19 gadījumu skaitam, Izraēlā slēdz izglītības sistēmu

Skola. Ilustratīvs foto.

FOTO: Unsplash

Izraēlā turpinot būtiski pieaugt koronavīrusa gadījumu skaitam, valdība trešdien nolēma slēgt visu izglītības sistēmu.

Skolas, silītes, dienas aprūpes centri, izņemot speciālās izglītības iestādes, tiks slēgti, sākot ar ceturtdienu. Tas notiks divas skolas dienas agrāk, nekā sākotnēji bija nolemts nacionālo karantīnas pasākumu ietvaros, kuru īstenošana sāksies piektdienas pēcpusdienā.

Valdības lēmums tika pieņemts telefoniski, jo premjerministrs Benjamins Netanjahu joprojām ir Vašingtonā, kur viņš atrodas pēc līgumu parakstīšanas par attiecību normalizāciju ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Bahreinu.

Covid-19 epidēmijā Izraēlā jauno inficēšanās gadījumu skaits turpinājis pastāvīgi augt, un otrdien tika konstatēts jauns straujš pieaugums, kad Veselības ministrija ziņoja par 5523 jauniem inficēšanās gadījumiem.

Šī ir pirmā reize, kad inficēšanās gadījumu skaits pārsniedzis 5000 atzīmi. Pirms nepilnas nedēļās tas bija pārsniedzis 4000 robežu.

Izraēlas otrais karantīnas periods ilgs visu jūdaisma augsto svētku laika trīs nedēļu posmu.

Ministri, kas balsoja par labu ierobežojumu noteikšanai, skaidroja - viņi bažījušies, ka pretējā gadījumā vīruss svētku laikā izplatītos ģimenes viesībās un masu lūgšanās.

Karantīnas laikā izraēlieši nedrīkst atrasties tālāk par 500 metriem no savām mājām, skolas un vairums uzņēmumu būs slēgti.

Lielveikali, aptiekas un pārtikas piegādes pakalpojumi turpinās darboties.

Telpās vienkopus drīkst pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēki, bet ārpus telpām - ne vairāk kā 20.

Izraēla sākotnēji izsludināja karantīnas režīmu marta vidū, bet maijā ierobežojumi tika mazināti. Vēlāk sākās otrs koronavīrusa uzliesmojuma vilnis.

Seko Apollo arī Instagram - viss aizraujošais, skaistais un svarīgais vienuviet!