Pk, 7.10.2022.

Domburs atklāj, kā sācis darboties žurnālistikā bez attiecīgās izglītības

Apollo.lv
Domburs atklāj, kā sācis darboties žurnālistikā bez attiecīgās izglītības
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Šo trešdien kanāla 360TV raidījumā “Rezervēts” uz žurnālista Armanda Tripāna tiešajiem un atklātajiem jautājumiem būs gatavs atbildēt viņa kolēģis - žurnālists Jānis Domburs, kurš bez specializētas izglītības uzskatāms par vienu no labākajiem profesionāļiem savā jomā un kopš deviņdesmito gadu barikādēm palicis uzticīgi “sēžam” savas profesijas ierakumos.

Uz jautājumu, kā iespējams 30 gadus darboties žurnālistikas jomā bez attiecīga diploma, Domburs atbildēs lakoniski:  “Tā, kā es strādāju.”

Tāpat viņš pastāstīs, ka studijas uzsācis 90. gadu vasarā, kas Latvijas vēsturē iezīmējusies ar valstiski nozīmīgiem notikumiem. Līdzās žurnālistikas studijām filoloģijas fakultātē viņš uzsācis darbu tolaik vadošajā laikrakstā “Atmoda.”

“Ir pirmā sesija, ārā ir barikādes un plosās OMON. Un tev ir jāliek antīkās literatūras vēsture. Un tu saproti, ka tu to nedarīsi – ka tu būsi tai Doma laukumā un visās pārējās vietās. Tā bija izvēle starp to realitāti, kas jau bija uz galda, un diplomu, kas tai brīdi nebija nevienam vajadzīgs,” raidījumā pastāsta Jānis Domburs.

Foto: VALDIS KAULINS / VALDIS KAULINS

Viņš arī atklāti saka: “Ir jāizšķir divi jēdzieni - izglītība un izglītotība. Nav tā, ka es neko nelasu, nav tā, ka es nesekoju aktualitātēm un neizglītojos. Esmu to visu dzīvi darījis,” piebilstot, ka arī viņa kolēģu vidū diemžēl ir “haltūrētājžurnālisti un ir tādi, kas izdara mājas darbu. Līdz ar to, var ar diplomu haltūrēt uz urrā.”

Domburs ir pierādījis, ka viņu nesalauž ne draudi, ne slepeni mājieni. Viņš atrod ceļu pie visiem, Haritonova, Repšes, oligarhiem, blēžiem un liek kritiski domāt vienkāršiem cilvēkiem laukos. Viņš ir prasīgs un it visur meklē dziļumu un dramaturģiju. 

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu